Richard Chlad zvítězil způsobem start-cíl

Richard Chlad zvítězil způsobem start-cíl

Závod ESET Sprint vyhrál způsobem start-cíl jezdec týmu K&K Racing Team Richard Chlad jr. Vítěz pátečních kvalifikací odrazil po startu útoky Josefa Záruby a díky pečlivé profesorské jízdě dovezl týmové Audi R8 LMS až do cíle na prvním místě.

Jako druhý protnul cílovou fotobuňku právě zmiňovaný Josef Záruba, jehož ztráta na Chlada představovala 2 vteřiny.

„Bylo to hodně těsné. Richard udělal na začátku mazaný manévr a trochu mi poodjel. Podařilo se mi ho dotáhnout, ale přeci jen sedí v autě specifikace GT3, zatímco já jedu s cupovkou. Během závodu neudělal jedinou chybu a to rozhodlo o výsledku,“ tak zněla slova Josefa Záruby po projetí cílem.

Slova vítěze pak zněla následovně: „Josef hodně tlačil, ale podařilo se mi jej udržet za zády. Z výsledku mám pochopitelně radost a mé díky patří celému týmu. Jsem rád, že se nám hned v úvodu sezóny podařilo navázat na dobré výsledky z loňského roku. Věřím, že nás čeká další zajímavá sezóna.“

Body za třetí místo bral polský závodník Marcin Jedlinski s další Audi R8 LMS v barvách týmu Olimp Racing.

Na čtvrtém a pátém místě se pak umístili jezdci s pohárovými Lamborghini Maťo Konopka (ARC Bratislava) a Dennis Waszek (Rock Robots), kteří tak doplnili Josefa Zárubu na pódiu kategorie GTC.

Šesté místo vybojoval nový člen týmu Janík Motorsport Petr Lisa, který se tak stal historicky prvním vítězem ESET MMSR ve třídě D5.

Závodní víkend na Hungaroringu přináší také premiéru pro dvě nové kategorie, a to TCR a GT3 Trophy.

Jak už napovídají samotné názvy, ta první je pro soudobé cestovní vozy specifikace TCR a ta druhá pak pro vozy starších specifikací GT3.

Víkend ESET MMSR na Hungaroringu se koná v rámci druhého podniku FIA WTCR a vozům specifikace TCR zde byla věnována nemalá pozornost. Na startovním roštu velkého sprintu jich stálo hned jedenáct. Nejúspěšnějším jezdcem se na konci třinácti kolového klání stal domácí pilot Bálint Hatvani s Alfou Romeo (Unicorse Racing), který dokázal v těsném souboji porazit srbského matadora Milovana Vesniče se Seatem (ASK Vesnič). Z bodů za třetí místo se pak radoval juniorský jezdec týmu Křenek Motorsport Václav Nimč, jenž bude v letošním roce usedat za volant vozu Audi R3 LMS.

Závod kategorie GT3 Trophy ovládl slovenský jezdec Lubomír Jakubík s Ferrari 458 týmu Racing Trevor. Jeho největším soupeřem byl maďarský jezdec Kálmán Bodis, který si s BMW Z4 (Bovi Motorsport) dojel pro body za druhé místo.

COMMENTS