Richard Chlad jr. výhrou ve Sprintu stvrdil zisk titulu v ESETu

Richard Chlad jr. výhrou ve Sprintu stvrdil zisk titulu v ESETu

Richard Chlad jr. nastoupil do druhého sprintu s vozem BMW M6 GT3 od týmu Racing Trevor, ale zcela nové techniky se nezalekl, právě naopak. Své jezdecké kvality potvrdil ziskem pole-position v dopolední kvalifikaci, v níž byl o dvě desetiny vteřiny rychlejší než Robert Šenkýř s dalším BMW M6. Bylo jasné, že o vítězi závodu se bude rozhodovat právě mezi touto dvojicí.

Šenkýř měl lepší start než Chlad jr. a dostal se do vedení. Chlad jr. na něj ale tvrdě dorážel a hledal cestu k předjetí. Dvojice se naháněla po několik kol a v druhé polovině závodu se pětadvacetiletému závodníkovi podařilo dostat před Šenkýřovo BMW. Od toho momentu se Chlad jr. začal pozvolna vzdalovat svým pronásledovatelům a cílem projel první s náskokem čtyři vteřin před druhým Šenkýřem a třetím Marcinem Jedlinskim s Porsche GT3 R.

Richard Chlad jr. po penalizaci komisařů o vítězství v sobotním sprintu sice přišel, ale v nedělní závodu neponechal nic náhodě a ukázkovou jízdou si zajistil prvenství nejen v pětadvacetiminutovém sprintu, ale i v konečném hodnocení ESETu.

Ve třídě GTC si pro jasnou výhru dojel Josef Záruba před týmovým kolegou z Mičánek Motorsport Jiřím Stránským. Na stupních vítězů je doplnil Milan Galáš. Ve třídě -3500 pak triumfoval Maďar Csaba Tóth se Seatem Leonem.

SPRINT
1. Richard Chlad jr. – BMW M6 GT3
2. Robert Šenkýř – BMW M6 GT3
3. Marcin Jedlinsky – Porsche GT3 R

GTC
1. Josef Záruba – Lamborghini Supertropheo
2. Jiří Stránský – Lamborghini Supertropheo
3. Milan Galáš – Porsche 991 GT3 Cup

SPRINT -3.500
1. Csaba Tóth – Seat Leon TCR

 

COMMENTS