Repasovaná Audi v rukou Petra Kačírka, opět se přidá i Dan Skalický

Repasovaná Audi v rukou Petra Kačírka, opět se přidá i Dan Skalický

Petr Kačírek letos vstupuje do své 32. závodní sezony. A plyn rozhodně neubírá. S Audi GT3 ho čeká okruhové mistrovství, kde se k němu opět přidá Dan Skalický. Mimo to závodí v rallye, stará se o tým Duck Racing a bedlivě sleduje počínání svého syna v motokárách. Má toho opravdu dost, ostatně jako každý rok.

Jaké máte plány na letošní okruhovou sezonu?
Tak plány jsou jasné, pokračujeme dále s Audi, která právě prochází celkovou repasí včetně nového motoru a převodovky, celého podvozku včetně tlumičů atd. Takže je to sice závodní babička, ale stále ve výborné kondici. Zároveň se těšíme na změny v kalendáři závodů, po letech se vracíme do Mostu a nově jedeme na Oscherslebenu, kde jsem závodil naposledy před takovými deseti až patnácti lety, takže příjemná změna. Přeci jen Poznaň a Grobnik už opravdu nevyhovují dnešním gétéčkám…

Není ale přece jenom čas pořídit novou techniku a Audi vyměnit?
Na jednu stranu jsme s Audi spokojeni, jejich zákaznické oddělení funguje dobře, na stranu druhou se v současné době mluví o tom, že Audi už nebude kvůli vstupu do F1 stavět a homologovat novou GT3 a vše ostatní půjde stranou trochu. Tak uvidíme, jaký bude vývoj. Samozřejmě časem asi přijde doba na koupi nové techniky, ale to už bude pro mého syna, kterému je dnes skoro 17 let, závodí v motokárách a za rok a půl ho čeká přestup do velkých aut. Tehdy bude správná doba na pořízení nového auta, jaké to však bude, uvidíme podle toho, kam se okruhový sport bude ubírat.

Opět by u Vás měl jezdit Dan Skalický. Jak si rozdělíte role?
Ano, jednáme spolu. Danovi se samozřejmě stýská po závodech, poslední dva roky kvůli pracovním povinnostem vynechal, ale závody se prostě nedají jen tak opustit a táhne ho to zpět. Dan je skvělý jezdec a závodí u nás asi od roku 2009. Pro Duck Racing získal mnoho vítězství a titulů, takže je na co navazovat. Víkend si rozdělíme podle dohody, klidně může jet všechno a já se můžu ustanovit do pozice manažera. Nebo jeden sprint pojedu já, uvidíme, je to v jednání…

S Audi už těžko můžete pomýšlet na souboj o prvenství, v jakých případech jste spokojen se závodním víkendem? V případě, že dosáhnete na stupně vítězů? Nebo když všechno perfektně funguje, je plné startovní pole a je s kým bojovat?
Tak letos to asi na vítězství nebude. Na druhou stranu i s naším autem se dá bojovat o vítězství, jak to ukázal v minulých letech Richard Chlad se stejným autem a jak mi to ukázal Tomáš Enge, když se svezl v loňském podzimním Brně ve volném treninku a zajel stejný čas jako jezdci s novými GT3. Takže ono to bude více o jezdcích než o autě, ale v mých 55 letech a 32. závodní sezoně jsem realista a jak se správně ptáte, jsem rád když je plné startovní pole, je s kým bojovat, všechno perfektně funguje a když se k tomu povedou stupně vítězů, tak je to dokonalé a máme všichni radost ze závodění.

O nových okruzích v kalendáři – Most a Oschersleben – jsme se už zmínili. Jsou pro Vás vítanou změnou?
Je skvělé že po letech stejného kalendáře jsou zde změny a oba nové okruhy přinesou zpestření. Most nám chyběl moc, jezdím tam od roku 1992 a byla škoda, že jsme tam v posledních letech nezávodili. Zvlášť, když ho mám blízko. A Oschersleben je také příjemná změna. Je to okruh, na kterém se jezdí nebo jezdily ty nejvyšší kategorie okruhových závodů cestovních aut a já tam jel několik závodů tak před 15 lety v rámci DMV poháru s BMW M3 GTR. Myslím, že až tam přijedeme, vše se mi vrátí a bude to paráda.

Kromě okruhů se intenzivně věnujete i rallye. Jak jste spokojen s uplynulou sezonou a co chystáte na tu letošní?
Ano, rallye je naše druhá disciplína a je to velká zábava, zvlášť na vrcholné úrovni s vozy specifikace R5. Je to zcela odlišný svět, ale někdy se zkušenosti z jedné disciplíny hodí v té druhé a naopak. A mě baví dvakrát v měsíci přeskakovat do jiného prostředí a s jinými lidmi. Loňská sezona byla spíše ve znamení starání se o tým a jezdce, kteří u nás s Fabií jeli. Vystřídalo se jich opravdu dost. Někteří z nich dosáhli skvělých výsledků a pokračujeme ve spolupráci i letos. Pár závodů jsem odjel i já, hlavně na konci sezony v klasických podzimních sprintech se mi dařilo. Letošní sezonu jsme už dokonce začali, právě jsme se vrátili z Rally Oman, kde jsme skončili spolu s Petrou Řihákovou na skvělém 2. místě a porazili vítěze letošního Dakaru Nassera Al Attiyu. S naší Fabií pojede Vojta Štajf v mistrovství jednodenních sprintů a doufáme, že bude bojovat o celkové vítězství. Dále jsme pořídili od Honzy Černého Ford Fiestu Rally3, se kterou pojede pět závodů MS JWRC3 mladý a nadějný Filip Kohn. Ano, ten Filip, který v loňském roce na Rallye Příbram zaskočil všechny mazáky včetně Vojty a Vendy Kopáčka a nebýt technického problému uprostřed závodu, vyhrál by. Co se týče velkého mistráku, jednáme s několika dalšími jezdci. Uvidíme, co všechno budou chtít jet a závody, které zůstanou neobsazené, pojedu já. Protože jak už jsem řekl, řídit erpětku je fakt zážitek.

A samozřejmě je tu ještě Váš syn v motokárách. Jak se mu loni dařilo a co plánujete na rok 2023?
Pro našeho mladého byl minulý rok prvním rokem v nejvyšší kategorii KZ2 a ten přestup z Easykartu je fakt těžký. Odjeli jsme německé a české mistrovství a upřímně, čekal jsem horší výsledky. Mile mě překvapil a hned první rok jel uprostřed startovního pole. Letos to musí být lepší a příští rok už by měl jet hodně vepředu, pokud chce pomýšlet na posun do velkého světa okruhů a rallye. Letošní sezonu začínáme už příští týden v Itálii, je to nejlepší škola pro motokáristy. Následně se přesuneme na celou sezonu do německého šampionátu. Ve volných termínech pojede Petr Jr. i v česku, aby měl srovnání. V našem týmu startuje i malý Pavel Petráš, který před dvěma lety přesedlal z motokrosu do motokár a po počátečních karambolech se velmi dobře vyjezdil a zabydlel se na čele své třídy Easykart 60 a Mini. Letos může klidně střídat obě třídy, aby v tom, jak se říká seděl co nejvíc. Věříme, že když k tomu, jak dokáže být rychlý, přidá trochu taktiky, může letos vyhrát celkově.
Opět nás tedy čeká nekonečný příběh každotýdenního balení, nakládání, cestování a všeho ostatního, co k závodům patří. Bez našeho skvělého týmu a lidí co v něm tvrdě pracují by to nešlo, takže díky za ně a samozřejmě velké poděkování našim partnerům, kteří nás podporují a jdou do naší 32 závodní sezony s námi.