Red Bull Ring nabídne bohaté startovní pole

Red Bull Ring nabídne bohaté startovní pole

ESET Cup pokračuje třetím podnikem sezony na oblíbeném okruhu Red Bull Ring. Startovní pole tentokrát obohatí i vozy rakouského šampionátu TCM, v němž bude domácí barvy hájit loňský vítěz Ernst Kirchmayer s Ferrari 488 GT3.

Letošní sezona se nese ve znamení Filipa Salaquardy a týmu I.S.R. Racing. Český tým s Audi R8 LMS GT3 proměnil čtyři sprinty ve tři prvenství a jediný, kdo Salaquardu dokázal porazit, je Američan Neil Verhagen s BMW M4 GT3 týmu Racing Trevor. Salaquarda s Verhagenem už svedli několik soubojů a obdobný scénář lze očekávat i na rychlém Red Bull Ringu. Klíčovou otázkou je, zdali na jejich tempo dokáže odpovědět Ernst Kirchmayer z týmu Baron Motorsport. Rakušan totiž dominoval loňským závodům.

V kategorii GT3 samozřejmě nebude chybět ani úřadující šampion Libor Milota s Mercedesem AMG GT3. Se stejnou technikou startuje i Piotr Wira. Do Lamborghini Huracan opět usedne Miro Konopka, s Audi R8 LMS ultra GT3 bude startovat Petr Kačírek.

Slibně vypadá i situace v kategorii GTC, kde se o prvenství přetahují týmoví kolegové z Mičánek Motorsport Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček. Mladá dvojice si přerozdělila vítězné poháry v dosavadních čtyřech závodech, nicméně Dennis Waszek se starší generací Lamborghini Super Tropheo jim dokáže statečně konkurovat. S třetím lamborghini týmu Mičánek Motorsport bude startovat Libor Dvořáček.

Počet zástupců v kategorii GTC bude poměrně vysoký. Převahu budou mít německé vozy Porsche 911. S Petrem Breckou bude tuto značku vůbec poprvé hájit Tomáš David z Racing Trevor a rakouská stáj Kogelbauer Motorsport doveze dokonce tři Porsche 911.

Řady kategorie GT4 se nadále rozšiřují a vedle týmových kolegů Zéna Kovácse a Antala Zsiga s BMW M4 GT4 týmu Racing Trevor se v poli ukážou i Andrej Lah a Matej Kosič, oba s Mercedesem AMG GT4.

Nejpočetnějším typem vozů v kategorii GTX bude KTM GTX. Tomáš Konvička znovu usedne do KTM GTX týmu Orlen Janík Motorsport, Pavel Sovička bude startovat u RTR projects. Konkurenci budou tentokrát mít v domácích závodnících. S KTM GTX nastoupí Denis Liebl, Leo Pichler a Rupert Alzberger. V této kategorii bude o prvenství bojovat i Antonin Herbeck s Pagani Zondou.

Domácí Wimmer Werk Motorsport nasadí do obou sprintů cestovní vozy Cupra TCR. Jeden pro Hanse Petera Edera, v tom druhém se během víkendu prostřídají Günther Wiesmeier a Daniel Lemmerhofer.

Drtivá většina těchto závodníků se pak představí i ve vytrvalostním závodě, byť v některých případech dojde ke změně sestavy. Petra Kačírka vystřídá za volantem Audi Dan Skalický a Tomáše Konvičku nahradí Václav Janík.

Entrylist