Rád bych se vrátil na první příčky, říká Jakub Kubas

Rád bych se vrátil na první příčky, říká Jakub Kubas

Jakub Kubas se v loňské sezoně ESET MMSR opět zaměřil na vytrvalostní závody a v konečném hodnocení obsadil čtvrtou pozici, letos ale pomýšlí na daleko vyšší cíle.

Jaké máte plány na letošní sezonu?
Letošní plány jsou určitě velké. Tuto sezónu bych se rád vrátil na první příčky a co nejvíce závodů chci vyhrát. V tom mi pomůže špičková závodní technika BMW M6 GT3 připravovaná lidmi z týmu Racing Trevor ve spolupráci s našim týmem Appstores Motorsport. Za ty roky, co s kluky z týmu Racing Trevor závodíme, jsme se stali dobří přátelé, takže jsem po loňské sezoně o nějaké změně týmu vůbec nepřemýšlel.

Do letošního kalendáře přibyl okruh v Grobniku. Bude to pro vás premiéra, nebo už jste tam někdy startoval?
Okruh zatím znám pouze z onboard videí, ale v průběhu sezóny se na něj budu připravovat na týmovém simulátoru. Podle všeho to bude docela zajímavá trať, tak se na to těším.

A který okruh v ESET MMSR vám nejvíc sedí?
Nejde asi úplně říct, na jakém okruhu si nejvíc věřím. Samozřejmě vím, že některé okruhy sedí našemu autu víc a některé méně, ale všichni včetně mě budeme dělat maximum, abychom byli co nejrychlejší na všech okruzích.

ESET MMSR letos zahájí svůj šestý ročník, jak tuto sérii hodnotíte?
Myslím, že každým rokem je na startovním roštu víc a víc krásných rychlých vozů, a to mi dělá velkou radost. S tím roste i konkurence a ta nás žene všechny dopředu.

COMMENTS