PTT Racing nasadí vozy do kategorie GT3 a GTC

PTT Racing nasadí vozy do kategorie GT3 a GTC

Tým PTT Racing se po roční odmlce vrací zpět do ESET Cupu. Polská stáj se zúčastní kompletní sezony se dvěma vozy v kategorii GT3, resp. GTC.

Týmový manažer Marcin Kraczkowski je z návratu do ESET Cupu nadšený. „Sérii mám velmi rád. Ačkoliv jsme se loňské sezony nezúčastnili, protože naši jezdci chtěli vyzkoušet i jiné šampionáty a působily v Porsche Sports Cup v Německu, letos se s radostí vracíme.“

V barvách PTT Racing se představí dva vozy. V nejvyšší kategorii GT3 nasadí Mercedes AMG GT3, o který se budou dělit Martin Kaczmarski a Mateusz Lisowski. Tato dvojice před dvěma lety ovládla kategorii GTC ve vytrvalosti a mají tak na co navazovat. Tentokrát však budou bojovat o vavříny v nejvyšší kategorii vozů GT3.

„Jako druhý vůz nasadíme Porsche 992 GT3 Cup do kategorie GTC. Pojede s ním Hubert Darmetko. Rok 2024 je pro něj debutovou sezonou, ale už v zimě se skvěle představil v GT Winter Series a ve své kategorii obsadil celkové třetí místo,“ popisuje Kraczkowski úspěchy svého jezdce.

PTT Racing je mladý dvanáctičlenný závodní tým. Ambice však nejsou nízké. Kraczkowski míří na nejvyšší příčky a pevně věří, že jeho jezdci dokáží během sezony několikrát zvítězit. V kalendáři jsou dva nové okruhy Lausitzring a především Balaton Park, na kterém mnoho jezdců zatím nemělo příležitost závodit. „Všichni netrpělivě čekají, až si okruh vyzkouší,“ dodává na závěr Kraczkowski.