První sprint sezony má svého vítěze: Neila Verhagena

První sprint sezony má svého vítěze: Neila Verhagena

Juniorský tovární pilot BMW Neil Verhagen hostuje na Oscherslebenu u týmu Racing Trevor a názorně ukazuje, proč si jej německá automobilka vzala pod svá křídla. Dvaadvacetiletý Američan vyhrál sobotní kvalifikaci a bezchybně si počínal i v nedělním sprintu.

Z první řady startovali Verhagen s BMW a Filip Salaquarda s audi, za nimi se seřadili Libor Milota s mercedesem a Jáchym Galáš s lamborghini kategorie GTC. Třetí řada pak patřila dvojici Michal Pavlíček a Piotr Wira.

Letmý start závodu nejlépe zvládl Verhagen, který udržel vedení před Salaquardou a Milotou. Pavlíček vyjel v první zatáčce mimo trať a propadl se na chvost startovního pole. Ačkoliv se úvodní momenty závodu obešly bez potíží, v druhém kole musel na trať safety car. Miro Konopka skončil ve svým lamborghini v kačírku. Zároveň havaroval Predrag Šainovič s Mercedesem AMG GT4. Během žluté fáze zastavil v prvním sektoru Petr Lisa s KTM GTX a nadále už nepokračoval.

Safety car uvolnil pole v pátém kole a mohlo se opět závodit. Verhagen si udržel vedení před Salaquardou, za nimi s odstupem kroužili Milota a Wira, na kterého začal tlačit Galáš s Waszkem. Okamžitě po restartu závodu se bojovalo o vedení v kategorii GT4. Lídr Zénó Kovács bránil pozici před domácím Bastianem Heinem. Vzhledem k tomu, že Oschersleben neposkytuje příliš mnoho příležitosti k předjetí, hledal Hein skulinku k předjetí v každé zatáčce.

Obdobné potíže s předjížděcím manévrem řešil Jáchym Galáš s Piotrem Wirou. Souboj Mercedes versus Lamborghini nakonec vyšel ve prospěch italského stroje a Galáš se posunul na celkové čtvrté místo. Nyní byla řada na Pavlíčka, který se o pár kol později před Wiru rovněž dostal, byť se to neobešlo bez drobného kontaktu.

Mezitím se na čele jezdilo v těsném sledu bez boje. Verhagena a Salaquardu dělilo jen půl sekundy a stejně jako v sobotním vytrvalostním závodu se čekalo na případnou chybu jedno z jezdců. Ta však ani tentokrát nepřišla a tovární pilot BMW Neil Verhagen vyhrál svůj premiérový závod ve sprintu ESET Cupu. Druhý dojel Filip Salaquarda, třetí Libor Milota.

V kategorii GTC triumfoval při závodní premiéře s lamborghini Jáchym Galáš z týmu Mičánek Motorsport. Jeho týmový kolega Matěj Pavlíček dojel těsně za Galášem na druhém místě. Třetí v GTC skončil Dennis Waszek.

Na celkovém sedmém místě a čtvrtém v kategorii GT3 dojel Piotr Wira, osmý a zároveň čtvrtý v GTC byl klasifikován Petr Brecka.

Souboj Kovács a Hein trval po celý závod a už se zdálo, že Kovács první místo udrží. V posledním kole se ale Hein dostal před Kovácse a pro rodinný tým RS24 Racing Team vybojoval po sobotní vytrvalosti druhé víkendové prvenství. Za nimi dojel Antonín Herbeck s Pagani Zonda, jenž se stal vítězem kategorie GTX.

Results – Race 1