První šampion ESETu, Zoran Poglajen vyhrál Clio Cup IV

První šampion ESETu, Zoran Poglajen vyhrál Clio Cup IV

Renault Clio Cup IV má nového šampiona pro rok 2017. Stal se jím slovinský závodník Zoran Poglajen, který na Slovakia Ringu vybojoval druhé místo a vítězství, což mu stačilo k tomu, aby si v průběžném hodnocení zajistil dostatečný bodový náskok a oslavil titul ještě před posledním podnikem sezony.

Svou vítěznou jízdu zahájil Poglajen hned v úvodu sezony v Maďarsku, kde vyhrál oba závody. Ve stejném duchu pokračoval i na Red Bull Ringu v Rakousku, takže když o uplynulém víkendu přijel na Slovakia Ring, byl jen krůček od celkového vítězství.

„Ve čtvrtečních testech na Slovakia Ringu jsem měl velké problémy s novými brzdami. Byly příliš tvrdé a neměl jsem z nich dobrý pocit. Naštěstí jsme potíže vyřešili a já si mohl znovu užívat jízdu po okruhu. První závod byl velmi zajímavý zásluhou souboje s Matoušem Kubů. Bohužel v šestém kole začalo pršet a nastavení zadní nápravy bylo pro jízdu v dešti velmi špatné. Kubů mi ujel a závod vyhrál,“ popsal Poglajen první závod Clio Cupu.

V tom druhém se znovu utkal s českým jezdcem, ale tentokrát vyšel ze vzájemného souboje vítězně a cílem projel jako první. Na Slovakia Ringu tak nasbíral dostatečný počet bodů, aby ho v tabulce již nikdo nepřekonal.

„Mám za sebou tříletou pauzu a vyhrál titul hned první rok po návratu je naprosto skvělé. Ještě se ukážu v Brně, kde jsem závodil v červnu v italském Clio Cupu, a trať se mi velmi líbila,“ prozradil Poglajen, jenž pomalu spřádá plány na příští sezonu. Podle vlastních slov bude pokračovat v ESET Clio Cupu a rád by vyzkoušel i další závody v Itálii, Španělsku a ve střední Evropě.

COMMENTS