První kvalifikaci ESET GT vyhrál domácí Zdeno Mikuláško

První kvalifikaci ESET GT vyhrál domácí Zdeno Mikuláško

K radosti diváků na tribunách Slovakia Ringu se nejrychlejším mužem kvalifikace ESET GT stal zkušený Zdeno Mikuláško, který startuje s Lamborghini Huracan GT3 týmu ARC Bratislava.

Dopolední kvalifikaci poznamenaly červené vlajky, které souboj o pozice na roštu přerušily dokonce třikrát. Při každém restartu tak naráz vyjížděla bezmála čtyřicítka vozů a najít prostor pro ideální kvalifikační kolo bez provozu byl pro mnoho jezdců problém.

Nejlépe se s provozem vypořádal Zdeno Mikuláško, který do odpoledního závodu odstartuje z první řady po boku prototypu LMP3 Dana Skočdopole, jenž byl v absolutní klasifikaci nejrychlejší.

Z druhé řady odstartuje Miro Konopka s dalším prototypem LMP3, Libor Milota s Mercedesem AMG GT3 měl stát vedle něj, ale ubdržel penalizaci za ignorování červených vlajek a propadl se o pět míst dozadu. Po boku Konopky tak odstartuje Filip Salaquarda, který může už dnes stvrdit svou vynikající sezonu titulem v klasifikaci GT3. Za nimi vyrazí Nicolas Leutwiler s Porsche 911 GT3 a Štefan Rosina s BMW M4 GT3. Nejrychlejší časy v kategorii GTC patří již tradičně týmu Mičánek Motorsport. Osmý Jáchym Galáš porazil svého týmového kolegu Matěje Pavlíčka o čtyři desetiny.

ESET GT – qualifying official