Průtrž mračen na Grobniku zvládl nejlépe Jáchym Galáš

Průtrž mračen na Grobniku zvládl nejlépe Jáchym Galáš

Krásné sobotní počasí a třicetistupňová horka byla v neděli dopoledne jen pouhou ozvěnou minulosti. První nedělní závod na okruhu Grobnik poznamenal déšť a jezdci série ESET TCR museli startovat za safety carem.

Pole-position si v kvalifikaci vybojoval Jáchym Galáš před Milovanem Vesničem, druhou řadu obsadili týmoví kolegovéz Fullinrace Academy Petr Čížek a Carol Wittke. Peloton cestovních vozů TCR tak do prvních kilometrů vyrazil za safety carem, ale už od třetího kola se ostře bojovalo. Mokré podmínky perfektně seděly Galášovi z týmu GT2 Motorsport, který svůj VW Golf vodil po dráze se strojovou přesností a jediný, kdo ho mohl ohrozit v cestě za triumfem byl lídr průběžného pořadí Milovan Vesnič se seatem. Srb po váhavém začátku našel rytmus a pozvolna se dotahoval na Galáše. Mezitím se dopředu z poslední řady posouval Dušan Kouřil s Hyundai i30 TCR, který už v pátém kole držel čtvrté místo za Petrem Čížkem a v devátém kole se probojoval na bronzovou příčku.

Vesnič zatím každým kolem stahoval ztrátu na Galáše, nicméně z výsledného času umazával jen desetiny sekundy a čím blíž byli jezdci k cíli, tím větší šance na výhru se pro Galáše otevírala. Definitivně oddychnout si mohl už dvě minuty před koncem, kdy Vesniče postihl na startovní rovince defekt pneumatiky a vůz odstavil. Do velkého kusu gumy na dráze pak nešťastně narazil Vesničův týmový kolega Jakub Wyszomirski s hondou.

V ten moment se zároveň spustila průtrž mračen a jezdci nakonec finišovali za safety carem. Galáš si připsal premiérové vítězství v sezoně před druhým Dušanem Kouřilem a třetím Petrem Čížkem, pro něž to bylo druhé pódiové umístění v ESET TCR. Stupně vítězů tak kompletně patřily českým barvám.

Směrem nahoru v pořadí se posouval i jediný domácí pilot ve startovním poli Žarko Knego se Seatem Cupra, jemuž mokré podmínky v kombinaci se znalostí tratě patrně svědčily a závod dokončil na pátém místě za čtvrtým Carolem Wittkem.

Výsledky
ESET TCR Race 1