Průběžné pořadí po úvodním podniku ESET Cupu

Průběžné pořadí po úvodním podniku ESET Cupu

První ze šesti závodních víkendů má ESET Cup za sebou a body byly rozdány. Podívejte se na průběžného pořadí v jednotlivých sériích a kategoriích.

V kategorii GT3 vedou Stanislaw Jedlinski s Audi a Gregor Zsigo s BMW. Ačkoliv oba nevyhráli ani jeden závod, druhá a třetí místa jim stačila na to, aby převzali vedení a mají shodný počet 16,5 bodu. Vítězové prvního a druhého závodu, Libor Milota a Marcin Jedlinski (oba Mercedes), mají na kontě 12,5 bodu.

V kategorii GT4 je situace identická. Na prvních dvou místech se drží Petr Švantner (BMW) a Radomir Djurič (KTM) s 16,5 bodu. Vítězové Matěj Pavlíček a Josef Knopp (oba KTM) mají 12,5 bodu.

V kategorii GTC je už situace jednoznačnější. Oba závody vyhrál Dennis Waszek s Lamborghini a vede průběžné pořadí.

Stanislaw Jedlinski a Matěj Pavlíček vedou průběžné hodnocení v Endurance ve třídě GT3, resp. GT4. V GTC se po vítězství usadili na čele týmoví kolegové Jiří Mičánek a Bronislav Formánek (Lamborghini).

V celkovém hodnocení formulí vede Attila Penzes s počtem 40 bodů před Jánosem Magyarem s počtem 26 bodů. V kategorii F3 je na čele David Richert, který si z Maďarska odnesl dvě pódiová umístění včetně prvenství.

V Clio Cupu vede Tomáš Pekař před týmovým kolegou Henrikem Seibelem. V kategorii Trophy, určené pro starší generaci Clio IV vede Tobias Poschik o dva body před Szabolcsem Lantosem.

V Twingo Cupu si dvě výhry odnesl Matej Ivanuša, jenž se tak usadil na čele a před druhým Nikem Štefančičem má náskok 23 bodů.

Kompletní hodnocení průběžného pořadí
Standings GT LMP
Standings GT LMP Endurance
Standings Formula
Standings Clio Cup
Standings Twingo Cup
Standings Junior