Průběžné pořadí ESET iSeries

Průběžné pořadí ESET iSeries

Před podnikem na Red Bull Ringu se na čele průběžného pořadí jezdců ESET iSeries nachází s maximálním počtem 50 bodů Petr Fulín před druhým Pavlem Gellnerem (36 bodů) a třetím Josefem Zárubou (27 bodů). Mezi týmy vede stáj Fullinrace Academy (50 bodů) následovaná Mičánek Motorsportem powered by Buggyra (47 bodů) a Vekra Racing Teamem (40 bodů).

Během nadcházejícího víkendu se znovu o slovo přihlásí virtuální šampionát ESET iSeries. Na programu totiž bude druhý z pěti podniků letošní sezony, který se odehraje na rakouském Red Bull Ringu. Pojďme se tedy podívat, jaká je podoba průběžného pořadí.

V roli vedoucího muže šampionátu jezdců zahájí klání na okruhu ve Štýrsku Petr Fulín. Trojnásobný mistr Evropy v závodech cestovních vozů si totiž úvodní podnik na Hungaroringu zcela podmanil, když si dojel pro vítězství v obou víkendových jízdách a na svém kontě tak momentálně má maximální možný počet bodů – 50.

I navzdory dominantnímu výkonu v maďarském podniku se ale Fulín rozhodně ještě nenachází v pozici, kdy by si mohl dovolit chybovat. Stačí totiž jeden nebodovaný výsledek a jeho situace již tak růžově vypadat nemusí. V obou maďarských závodech totiž obsadil druhou příčku jezdec stáje Vekra Racing Pavel Gellner, který na stejné pozici figuruje i v celkové klasifikaci a na Fulína ztrácí 14 bodů.

Do čela průběžného pořadí se ale po další jízdě může teoreticky posunout také Josef Záruba. Pilot týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra, který na Hungaroringu zaznamenal čtvrtou, respektive třetí příčku, se nachází s 27 body na třetím místě.

O čtvrtou příčku se dělí Michal Makeš s Bartkem Mireckim (oba 20 bodů). Šestý je bronzový muž z úvodní maďarské jízdy Jáchym Galáš (15 bodů), sedmý Dávid Němček (12 bodů), osmý Maťo Homola (10 bodů) a nejlepší desítku kompletují Tom Beckhäuser s Janem Černým (4 bodů), kteří se dělí o deváté místo.

Jelikož se Petru Čížkovi s Carolem Wittkem v úvodním závodním víkendu žádné body získat nepodařilo, byl Petr Fulín jediným z trojčlenné sestavy Fullinrace Academy, kdo na Hungaroringu skóroval. Jenom jeho výkony ale stačily k tomu, aby se stáj dostala do čela týmového hodnocení, které vede s 50 body.

Zde je ale situace na nejvyšších příčkách o něco těsnější. S pouhou tříbodovou ztrátou totiž patří druhé místo Mičánek Motorsportu powered by Buggyra, pro který dvojice Josef Záruba a Michal Makeš nasbírala celkem 47 bodů. Nejlepší trojici uzavírá se 40 body Vekra Racing Team, na jehož konto v Maďarsku kromě zmíněného Gellnera přispěl ještě také Jan Černý čtyřmi body za osmé místo z posledního závodu.

Pomyslná bramborová medaile v tuto chvíli náleží ARC Bratislavě (22 bodů). Pátou pozici drží BM Racing Team (20 bodů), šestou GT2 Motorsport (15 bodů), sedmou Křenek Motorsport (4 body), osmou Sládečka Motorsport (2 body) a o deváté místo se dělí s jedním bodem na kontě týmy Yawspeed a ASP Lema Racing.