Přípravy na další ročník ESET Cupu jsou v plném proudu

Přípravy na další ročník ESET Cupu jsou v plném proudu

Za čtyři měsíce odstartuje další sezona ESET Cupu a jezdci a diváci se mohou těšit na několik novinek včetně dalších okruhů v kalendáři.

ESET Cup nabídne v sezoně 2024 sedm závodních víkendů. Nový ročník odstartuje na konci dubna závodem v Balaton Parku v Maďarsku, který bude mít v šampionátu premiéru a drtivá většina jezdců na něm ještě nezávodila. V květnu se bude pokračovat oblíbeným víkendem na Red Bull Ringu a poté se ESET Cup přesune v polovině června na další okruh formule 1 Hungaroring. Na konci června se pojede i na německém Lausitzringu, který je druhou novinkou v kalendáři. Po červencové pauze bude čekat na závodníky okruh Autodrom Most a Slovakia Ring. Sezonu již tradičně uzavře závod v Brně.

Seriál ESET Cup doplní na většině podniků i série Clio Cup, Twingo Cup, TCR Eastern Europe a F4 CEZ.

Vzhledem k rozšíření kalendáře na sedm závodů se budou započítávat nejlepší výsledky ze šesti závodů. Startovní pole zároveň ve třech případech obohatí šampionát P9 Challenge, který rozšíří řady vozů GT na Red Bull Ringu, Lausitzringu a v Mostu.

V kategorii GTC, které dominují vozy Lamborghini Supertropheo a starší modely Porsche nemají šanci bojovat o prvenství, bude vypsána nová kategorie GTC1, určená pro verze Porsche 991 a starší modely.

Podrobnější informace o sezoně 2024 najdete v oficiální prezentaci ESET Cupu (LINK).

Přihlášku do sezony můžete vyplnit online ZDE

Kalendář
27.–28. 04. – Balaton Park
18.–19. 05. – Red Bull Ring
15.–16. 06. – Hungaroring
28.–29. 06. – Lausitzring
03.–04. 08. – Most
24.–25. 08. – Slovakia Ring
07.–08. 09. – Brno