Přesun z motokár se vydařil, Michal Makeš prožil pohádkovou sezonu

Přesun z motokár se vydařil, Michal Makeš prožil pohádkovou sezonu

Ještě loni závodil Michal Makeš v motokárách. Letos se ale přesunul do velkých aut na velké tratě. V týmu Mičánek Motorsport usedl do Renaultu Clio a začal dominovat způsobem, který ani on sám nečekal. Šest prvenství v řadě a nakonec celkové vítězství v Clio Cupu je perfektní vizitkou mladé české naděje.

Na úvod sezony jste vyhrál šest závodu v řadě, bylo to opravdu tak jednoduché, jak by se mohlo na základě statistik zdát?
Vůbec bych neřekl, že to bylo jednoduché, i když to tak na papíře možná vypadá. Podařilo se mi rychle dostat do tempa, v závodech nedělat chyby a dobře zvládat veškerý tlak, který se závody přichází.

Od Slovakia Ringu jste se ale držel spíš v pozadí. Byla to strategie, nebo soupeři tak zrychlili?
Soupeři rozhodně zrychlil a já začal jezdit velmi opatrně. Nedokázal jsem se donutit, abych jel na limitu. Vyhrát Clio Cup byl jediný cíl a já jsem nechtěl udělat zbytečnou chybu a zahodit bodový náskok.

První sezona se tak nadmíru vydařila a získal jste titul. Napadlo vás na začátku roku, že by to takhle mohlo dopadnout?
Na začátku roku jsem si řekl, že získat podium by bylo super a vyhrát některý ze závodů by bylo neskutečné. O zisku titulu jsem ale vůbec nepřemýšlel.

Kterého vítězství si nejvíc ceníte?
Nejcennější vítězství bylo na Red Bull Ringu. Jak z prvního, tak druhého závodu. Na startu bylo nejvíce Renaultů za celou sezónu a také jsem tu zažil i nejvíce soubojů za celou sezónu. Opravdu zážitek na celý život.

Na všech tratích v kalendáři jste startoval poprvé, která vám nejvíc sedla?
Nejlepší byl Red Bull Ring. Trať je velmi rychlá s technickým a zábavným prostředním sektorem. Do toho všeho jsou na trati velké výškové rozdíly, takže si připadáte jako na horské dráze. Absolutně nádherná trať.

Jaké máte plány na příští rok?
Plán na příští rok budu s týmem vymýšlet při podzimních testech. Hlavním plánem na začátek příštího roku je slušně udělat maturitu.

COMMENTS