Premiérový závod ACCR Czech Formula vyhrál Švýcar Ethan Ischer

Premiérový závod ACCR Czech Formula vyhrál Švýcar Ethan Ischer

Úvodní závod nového šampionátu ACCR Czech Formula s monoposty formule 4 se stal kořistí Ethana Ischera z týmu Jenzer Motorsport. Švýcarský závodník měl na Hungaroringu jasnou převahu a vedl od startu do cíle.

Z první řady premiérového závodu startovali týmoví kolegové z týmu Jenzer Motorsport v pořadí Ethan Ischer a Reno Francot. Za nimi se seřadili Michael Sauter z týmu Sauter Engineering + Design a Niko Taylor z Renauer Motorsport. Z třetí řady startovali domácí Olivér Michl z týmu Gender Motorsport a Jiří Šafránek z Renauer Motorsport.

Start se nejlépe povedl Ischerovi, který udržel první místo. Sauterovi se podařilo pokořit Rena Francota a protlačil se na druhé místo, takže první dvě pozice patřily švýcarským závodníkům. Francot neustále vytvářel tlak na Sautera a rozestup mezi nimi nebyl větší než jednu sekundu. Takhle to trvalo až do samotného závěru a Francot nakonec nenašel recept na předjetí Švýcara Sautera.

Za nimi se v úvodní fázi závodu bojovalo o čtvrté místo mezi Angličanem Taylorem a Maďarem Michlem. Domácí Michl však nedokázal udržet tempo s Taylorem a vidina čtvrtého místa se mu pozvolna vzdalovala. S odstupem za nimi jezdil na šestém místě Šafránek.

Vítězem prvního pětadvacetiminutového sprintu se tak stal Ethan Ischer před Sauterem a Francotem.