Přehled pátečních kvalifikací

Přehled pátečních kvalifikací

Úvodní podnik ESET MMSR se naplno rozjel už v pátek úvodními kvalifikacemi do sobotních závodů. V malém sprintu se při premiéře v Renaultu Clio skvěle představil motokárový jezdec Michal Makeš, který získal pole-position před dalším nováčkem Jáchymem Galášem a Mathiasem Lodim.

Ve velkém sprintu byl nejrychlejší Marcin Jedlinsky s Audi R8 LMS GT3, hned za ním skončil Josef Záruba s novým Lamborghini Huracan a potvrdil tím, že tento pohárový vůz může soupeřit s vozy specifikace GT3. Třetí kvalifikační pozici obsadil trojnásobný šampion ESET MMSR Miro Konopka taktéž s Lamborghini Huracan.

V pátek se uskutečnila i kvalifikace na sobotní vytrvalostní závod. Absolutně nejlepší čas zaznamenala posádka Václav Janík a Tomáš Korený s prototypem Norma M30 LMP3. Za nimi si druhý nejrychlejší čas připsali Jakub Knoll a Richard Gonda s BMW M6 GT3 a třetí místo na startu obsadí Marcin Jedlinski.

Ve formulích odstartuje z prvního místa Andrea Cola s formulí 3. Mezi formulemi Renault byl nejrychlejší Bartolomiej Mirecki před Václavem Netušilem. Ve třídě F4 se o nejrychlejší čas postaral Václav Šafář.

COMMENTS