Představujeme ESET Junior, nastupující nová generace

Představujeme ESET Junior, nastupující nová generace

V početném startovním poli ESET V4 Cupu, v závodech cestovních vozů i formulí, uvidíme hned několik mladých pilotů ve věku do 23 let. Junioři jsou nastupující jezdeckou generací a v letošní sezoně budou znovu prokázat své kvality oproti svým starším a zkušenějším kolegům.

Junioři, jezdci ve věku do 23 let, jsou základem pro každý sport. Rostou zde noví talenti a budoucí šampióni. V ESET V4 Cupu jich je každý rok čím dál více, a to je pro okruhový sport jenom dobře. Nemalou podporou pro tyto jezdce je třeba snížené startovné o 50 % nebo od letošního roku větší mediální prostor.

A koho uvidíme? Jáchym Galáš a Michal Makeš nejsou v ESET V4 Cupu žádnými nováčky. Už loni bojovali o výsluní na stupních vítězů Clio Cupu a tím nejúspěšnějším byl Michal Makeš, který ovládl prvních šest závodů a s předstihem se stal novým šampionem. Letos chce Makeš na své úspěchy navázat a s Renaultem Clio týmu Mičánek Motorsport má v plánu opět bojovat o nejvyšší příčky.

Jáchym Galáš v roce 2019 přesedlá do výkonnějšího stroje Volkswagen Golf TCR. Galáš absolvuje sezonu ESET TCR a bude zajímavé sledovat, jak se s novou technikou a v novém konkurenčním prostředí popasuje.

Matěj Korený zůstává věrný malému, ale hbitému Renaultu Twingo. Seriál Twingo Cup je ideálním prostředím pro začínající piloty, kteří mají k dispozici totožnou techniku a jejich úspěchy závisí čistě na jezdeckém talentu a umění pracovat ve skupině společně jedoucích aut, což je typický obrázek závodů Twingo Cupu.

Že patří Twingo Cup k vyhledávanému seriálu nové závodnické generace svědčí fakt, že ve startovním poli budou rovnou čtyři zástupci ze skupiny juniorů. Vedle Matěje Koreného se za volantem renaultu představí i Mark Marmor, Nik Štefanovič a Mark Škuli.

S formulí 4 se představí dva junioři. Pro Mariuse Morosana není monopost a otevřený kokpit novinkou, nicméně s F4 absolvuje svou vůbec první sezonu. Stefana Fürtbauera jsme ještě do loňského roku mohli vidět v motokárách a debut ve formuli pro něj bude velkou zkouškou v dalším kroku jeho kariéry závodního pilota.

To ale nejsou zdaleka všichni. Úplný seznam všech juniorů pro úvodní podnik v Maďarsku budeme vědět po administrativních a technických přejímkách. Juniory však budeme bedlivě sledovat a o jejich výkonech pravidelně informovat.