Předčasná korunovace. Někteří jezdci se stali šampiony už na Slovensku.

Předčasná korunovace. Někteří jezdci se stali šampiony už na Slovensku.

Předposlední podnik ESET MMSR na Slovakia Ringu hrál důležitou roli v souboji o celková vítězství a pětice pilotů si na Slovensku připsala dostatek bodů, aby mohla slavit předčasné prvenství ve své kategorii. Kteří to jsou?

Ačkoliv Marcin Jedlinski dominuje letošní sezoně ESET Sprint, bodově ho ještě může předstihnout Richard Chlad jr. Ve vytrvalosti je však situace jednoznačná. Jedlinski vyhrál všechny dosavadní vytrvalosti a bodově na něj na posledním podniku v Brně už nikdo nedosáhne. Ve vytrvalosti v kategorii GT3 se tak Marcin Jedlinski s Audi R8 LMS GT3 týmu Olimp Racing stal předčasně korunovaným šampionem.

Rozhodnuto je i v kategorii TCR Endurance. Dvě výhry a pravidelné stupně vítězů v hodinových závodech znamená pro posádku Csaba Tóth – Gábor Kismarty-Lechner s vozem Seat Cupra týmu Zengo Motorsport dostatečný bodový náskok před konkurencí, a tudíž jistotu celkového vítězství ještě před brněnským závodem.

Sebastian Kolakowski je neohroženým vládcem Clio Cupu III. Se Renaultem týmu Carpek Racing posbíral 48 bodů, a i kdyby na Automotodromu Brno nestartoval, o svou pozici lídra se bát nemusí.

Co start, to vítězství. Formulovému závodění v kategorii F3 Trophy letos dominuje Bartolomiej Mirecki se svým černozeleným monopostem týmu BM Racing Team a svých šest závodů proměnil v šest prvenství, čímž si pojistil celkové vítězství a obhájil tím svůj úspěch z předchozí sezony.

Ve zbývajících kategoriích sportovních a cestovních vozů a formuli 3 však ještě zdaleka není rozhodnuto, takže na finálovém podniku roku v Brně lze očekávat atraktivní souboje a napínavou podívanou.

Průběžné hodnocení ESET MMSR

ESET SPRINT
ESET ENDURANCE
ESET TCR
ESET TWC (Categories)
ESET TWC
HANKOOK CLIO CUP
L21 FORMULA

COMMENTS