Předběžný kalendář na sezonu 2024 má svou podobu

Předběžný kalendář na sezonu 2024 má svou podobu

Z letošního roku osvědčený kalendář si pro nadcházející sezonu 2024 ponechává stejné okruhy ve shodných termínech. Série ESET Cup, TCR Eastern Europe a F4 CEZ certified by FIA odstartují v dubnu a skončí v září v Brně. Přesto můžeme potvrdit několik připravovaných novinek.

Vzhledem k přímým přenosům jednotlivých závodů se usiluje o pevné časy startů hlavních sérií ESET Cupu a TCR Eastern Europe na každém závodním víkendu. Série TCR by se měla jet v neděli vždy před polední přestávkou a ESET Cup po polední přestávce. Další novinkou je, že většinu závodních podniků obohatí i seriál FIA Swift Cup Europe.

Příští sezona tak odstartuje na Oscherslebenu a bude pokračovat závodem v Maďarsku. Zdali se jezdci sejdou na okruhu Hungaroring, nebo v Balaton Parku bude záležet na tom, jestli na Hungaroringu odstartují plánované stavební práce, či nikoliv. Pokud slavnou trať formule 1 začne okupovat těžká technika, pojede se v Balaton Parku.

Následovat bude oblíbený Red Bull Ring a v červnu Slovakia Ring, kde se uskuteční závod TCR Eastern Europe a F4 CEZ v rámci víkendu evropského poháru tahačů. Do kalendáře se opět vrací závody v Poznani a Grobniku, kde jsou prozatím naplánované jen pohárové kategorie, které v průběhu sezony doplňují podniky ESET Cupu.

V srpnu se budou konat závody v Mostu a poté na Slovakia Ringu (ESET Cup). Závěr sezony se uskuteční v Brně.

Kalendář 2024
07.04. Oschersleben
28.04. Hungaroring / Balatonpark
19.05. RedBullRing
09.06. Slovakiaring (TCR, F4)
16.06. Poznan
21.07. Grobnik
04.08. Most
18.08. Slovakiaring (ESET Cup)
08.09. Brno
ESET CUP / TCR EE / CEZ F4 / CLIO CUP / TWINGO CUP