Poschik versus Lantos, rozhodne se v Brně

Poschik versus Lantos, rozhodne se v Brně

Dva mladíci v Clio Cupu čtvrté generace se o nadcházejícím víkendu poperou o titul. Tobias Poschik z týmu Carpek Service má bodovou výhodu, ale Szabolcs Lantos v předchozím podniku ukázal, že se jen tak nevzdá.

Před závodem na Slovensku to vypadalo, že zisk titulu bude pro Poschika jen formalitou. Držel se na čele průběžného pořadí s takovým náskokem, že mu stačilo získat jen o pár bodů víc než Lantos. Maďarskému závodníkovi totiž vůbec nevyšel víkend na Red Bull Ringu a od té doby na Poschika ztrácel. Jenže na Slovakia Ringu Lantos opravdu zabral a po dvou výhrách oddálil předčasnou korunovaci.

Szabolcs Lantos z týmu NNR Team Hungary má v současnosti 142 bodů, o 35 bodů méně než Poschik. Cesta k titulu v rámci Clio Cupu IV je tak ještě hodně dlouhá. Poschik je v mnohem lepší pozici. Kdyby Lantos vyhrál oba závody, získal pole-position a zajel nejrychlejší kola, nasbíral by 54 bodů, což znamená, že Poschikovi by stačilo v obou závodech dojet až na pátém místě a stejně by získal titul.

Lze tedy konstatovat, že pouze v případě velké smůly nebo technických problémů by se Poschik nestal letošním šampionem. V průběhu sezony dosáhl na tři prvenství a pětkrát dojel druhý. I Lantos letos dosáhl na tři prvenství, ale bodů nasbíral méně. Navíc jeho druhou pozici v šampionátu ještě ohrožuje zkušený Miha Primožič, který na Lantose ztrácí 28 bodů.

V Clio Cupu s vozy páté generace vede Tomáš Pekař z Carpek Service, který vyhrál všechny závody, kterých se zúčastnil – až na ten poslední na Slovakia Ringu, kde chyboval a vyjel mimo. Pekař má náskok 9,5 bodu před Henrikem Seibelem, kterého v letošní sezoně mentoruje.

V kategorii Juniorů stojí na čele Poschik před Lantosem. V hodnocení gentleman závodníků dominuje Valter Nežič před Richardem Maixnerem.

Sobotní závod je na programu v 13.10, nedělní finále se bude odehrávat od 10.50 hodin.