Posádka Kaczmarski-Lisowski vyhrála první vytrvalost sezony

Úvodní vytrvalostní závod letošní sezony se konal na okruhu Balaton Park, a přestože zpočátku diktoval tempo Štefan Rosina s BMW M4 GT3, nakonec se dopředu dostala posádka Kaczmarski-Lisowski s Mercedesem AMG GT3 týmu PTT Racing.

Kaczmarski akceleroval hned po zajeti pace caru, ale červená světla stále svítila, proto musel přibrzdit a toho využil Štefan Rosina s BMW M4 GT3, který už měl rychlost a Kaczmarskiho pohodlně předjel už v první zatáčce společně s Mrázem v KTM GTX. Nicméně už ve druhém kole došlo k nehodě mezi Petrem Koukolem a Bobem Bauem a na trať musel safety car.

Po několika minutách byl závod restartován a nepřetržitě se závodilo až do povinných zastávek v boxech v polovině závodu, kdy se v některých případech střídali jezdci za volantem. Místo Kaczmarskiho usedl do mercedesu rychlý Lisowski a po návratu na trať začal okamžitě zajíždět nejrychlejší kola závodu. Mercedes týmu PPT se tak dostal do vedení a Lisowski až do konce své jízdy nezaváhal. Dvojice Kaczmarski-Lisowski vyhrála úvodní vytrvalost sezony 2024 před Štefanem Rossinou, který závod absolvoval bez střídání. Na třetím místem v rámci kategorie GT3 dojel Miro Konopka s Lamborghini Huracan.

Kategorii GTX vyhrála dvojice Mráz-Homola, která dojela se svým KTM na celkovém pátém místě. Kategorii GTC opanovala dvojice Knoll-Záruba s Lamborghini SuperTropheo, za nimi skončili se stejným typem vozu Lah-Kočić.

Mezi vozy kategorie GTC1 byl nejlepší Hubert Darmetko s Porsche 992 Cup. Polský tým PTT Racing tak dosáhl vedle absolutní výhry i na prvenství ve skupině. Za Darmetkem dojela posádka Brecka-Neffe s vozem porsche. Třetí skončil Franz Lahmer s dalším porsche.

V kategorii GT4 zvítězila slovenská dvojice Beňo-Gonda s BMW M4 před Antalem Zsigem, taktéž s BMW, a posádkou Kastelic-Mladenovic s Mercedesem AMG GT4.