Pohárové žně pro vozy KTM X-Bow týmů RTR projects a Orlen Janík Motorsport

Pohárové žně pro vozy KTM X-Bow týmů RTR projects a Orlen Janík Motorsport

Nový jezdec týmu RTR projects Pavel Sovička se z druhého podniku ESET Cupu na Hungaroringu vrátil ověnčen poháry za druhá místa jak ve sprintech, tak i ve vytrvalostních závodech, v nichž startoval s vozem KTM GTX. Totožný vůz, tentokrát v barvách týmu Orlen Janík Motorsport, dosáhl na prvenství ve vytrvalostním závodě. A to zásluhou týmového šéfa Václava Janíka. 

Sovička se umístil na druhém místě ve sprintech a potřetí s Petrem Lisou ve vytrvalostním závodě. Původně plánovanou premiéru za volantem KTM X-Bow v Oscherslebenu zkomplikovaly technické problémy a Sovička startoval pouze ve vytrvalosti. Z toho důvodu se v týmu rozhodli zaměřit se na Sovičkův jezdecký rozvoj a dali mu šanci ve všech závodech.

„Byl to pro mě velký posun dopředu. Měl jsem možnost se pořádně sžít s autem a díky Petrovi jsem se posouval dál,“ řekl Sovička. I Petr Lisa byl se Sovičkovým výkonem spokojen a popsal ho jako perfektní.

Sovička se dosud věnoval motocyklovým závodům a účinkování v seriálu Carbonia Cup s vozem Corvette Z06. Nyní ho uvidíme především za volantem červenobílého vozu KTM X-BOW, který je na první pohled téměř k nerozeznání od KTM X-BOW týmu Orlen Janík Motorsport, s nímž poprvé v sezoně startovali Václav Janík a Tomáš Konvička.

KTM dorazilo pouhé dva dny před závodem, takže se seznamování s vozem odehrálo v podstatě až na trati. Tomáš Konvička se po dvouleté pauze vrátil k závodění, a ačkoliv se v prvním sprintu připletl do lehké kolize, v druhém závodě už ukázal větší jistotu a rychlost.

Vytrvalostní závody jsou tradičně doménou Václava Janíka, kterému se podařilo dojet na sedmém místě absolutně a zvítězit ve třídě GTX.