Početná startovní listina v Clio Cupu slibuje dramatické závody

Početná startovní listina v Clio Cupu slibuje dramatické závody

Pohárový šampionát Clio Cup bude mít při druhém podniku sezony silné startovní pole. Rovných čtrnáct Clií je přihlášeno na oblíbený a rychlý Red Bull Ring v Rakousku.

Ze čtrnácti vozů budou dva modely zastupovat nejnovější generaci Clio V. Ačkoliv se jedná o výkonnostně slabší vůz než Clio IV, na Hungaroringu s ním zkušený Tomáš Pekař ukázal, že je schopen v celkovém pořadí bojovat o umístění v první trojice. Pekařův tým Carpek Service tak nasadí Clio V jak pro Pekaře samotného, tak i pro juniorského závodníka Henrika Seibela.

Další tři vozy týmu Carpek Service budou patřit do skupiny Clio IV. Vedle Richarda Meixnera a soutěžního jezdce Libora Horáka opět pojede mladý Rakušan Tobias Poschik, jenž vyhrál jeden ze dvou závodů na Hungaroringu. Ten druhý ovládl další nováček Szabolcs Lantos z NNR Team Hungary.

„Rád bych dosáhl na pokud možno stejné výsledky jako na Hungaroringu a udělám všechno proto, abych nakonec vyhrál i šampionát,“ řekl Lantos po úvodním podniku.

Naopak k těm zkušeným závodníkům Clio Cupu patří například domácí Thomas Fischer z týmu MSC Rottenegg nebo Lukáš Uxa z Art of Racing. Oba se objeví na závodech po delší přestávce.

„Chci se hlavně bavit. Doba, kdy jsem měl závodní tým, dva mechaniky, šéfa stáje, nejlepší kuchařku v boxech, karavan a velký tahač jako zázemí je pryč. Tedy pojedu takový sranda model s čtvrtou generací Clia. Auto si na podvalu přitáhnu sám, sám si vyměním kola, udělám základní servis a pak budu doufat, že se nic nepokazí,“ vysvětlil Uxa, jenž má v plánu odjet tři až čtyři závodní víkendy.

Miha Primožič z týmu Lema Racing si z úvodního podniku odnesl dvě třetí místa a zajisté by rád na tento výsledek navázal i na Red Bull Ringu. Valter Nežič (AK Buzet Autosport) drží celkové čtvrté místo, nicméně v kategorii Gentleman driver vede před Richardem Meixnerem, Igorem Tomljanovičem (Becker Racing) a Ivanem Gustinem (AK Istra Racing Team Pazin). Ti všichni se objeví i na Red Bull Ringu. Chybět nebude ani Jiří Zbožínek, naopak poprvé si Clio Cup vyzkouší Michael Hulm z týmu Steibel Motorsport.

První závod Clio Cupu odstartuje v 15:25 v sobotu, ten druhý se uskuteční v neděli v 10:15.

Startovní listina