Po Hungaroringu panuje v GT2 Motorsport optimismus

Po Hungaroringu panuje v GT2 Motorsport optimismus

Tým GT2 Motorsport se otřepal z rozpačitého úvodu na Oscherslebenu a z druhého podniku ESET Cupu na Hungaroringu vytěžil maximum. Libor Milota s Mercedesem AMG GT3 ani jednou nechyběl na stupních vítězů a Dennis Waszek sváděl souboj s novějšími vozy Lamborghini Huracán.

Hungaroring byl pro Milotu nápravou komplikovaného vstupu do sezony. Zatímco v prvním sprintu nestačil pouze na zkušeného Filipa Salaquardu a juniorského jezdce BMW Neila Verhagena, ve vytrvalosti a druhém sprintu si polepšil a dokázal obsadit druhé místo.

„Nálada je fantastická. Celý víkend jsme zrychlovali. Jsem nadšený, myslím si, že jsme vyždímali maximum možného,“ uvedl Milota.

Milota se v hodnocení ESET Cupu ve sprintu dělí o třetí místo s Piotrem Wirou. S polským závodníkem sdílí i druhou pozici ve vytrvalosti.

Milotův týmový kolega Waszek rovněž odjížděl z Maďarska optimisticky naladěn. V prvním sprintu třídy GTC obsadil se svým starším Lamborghini Huracán druhé místo a v neděli skončil třetí, přičemž si skvěle zazávodil s novější generací těchto vozů, které řídí Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček. Právě Pavlíčka v prvním sprintu porazil.

„Můj pocit je daleko lepší než po Oscherslebenu. V prvním závodě jsem porazil Pavlíčka a v druhém jsem ho držel dlouho za sebou. Pak mi ale začaly odcházet pneumatiky a předjel mě. Zdá se, že vozy druhé generace zvládají hospodaření s pneumatikami lépe,“ zhodnotil Waszek, který se v průběžném hodnocení nachází na třetím místě za Galášem a Pavlíčkem.