Po Chladově penalizaci se nedělním vítězem stává Marcin Jedlinski

Cílem druhého závodu ESET Sprint na Hungaroringu projel jako první jezdec týmu K&K Racing Richard Chlad jr. Krátce po závodě však přišla na řadu pětivteřinová penalizace od sportovních komisařů za předjíždění pod žlutou vlajkou a z vítězství se tak mohl radovat polský závodník týmu Olimp Racing Marcin Jedlinski.

Za Jedlinského Audi projel cílem na třetím místě vítěz kategorie GTC Josef Záruba s Lamborghini Huracan týmu Mičánek Motorsport.

A byl to právě Záruba s Chladem, kteří po většinu závodu bavili maďarské publikum. Jejich souboj kolo na kole, tedy spíše dveře na dveře by se dal přirovnat spíš k bitvám jenž jsou k vidění ve světě cestovních vozů.

„Bylo to hodně těsné. Souboj s Jožkou jsem si neskutečně užil,“ řekl před pódiovým ceremoniálem Richard Chlad. Jeho závodní kolega mu pak poklonu oplatil podobným způsobem:
„Richard je velice zkušený jezdec. Naše souboje byly hodně těsné a přitom velice férové. Dnešní závod jsem si opravdu užil.“

Za oběma Audi R8 LMS byl v kategorii GT3 v cíli na třetím místě klasifikován Jakub Knoll s BMW M6 GT3 týmu Šenkýř Motorsport. Na pódiu kategorie GTC pak Zárubu doplnili Maťo Konopka (ARC Bratislava) a Dennis Waszek (Rock Robots), kteří startují se stejnými vozy, tedy Lamborghini Huracane Super Trofeo.

Ve třídě GT3 Trophy se prvního vítězství dočkal Tomáš Erdélyi se starším BMW Z4 GT3, který za zády nechal Lubomíra Jakubíka s Ferrari 458 GT a Kálmána Bodise s BMW Z4 GT.

Svého prvního úspěchu v rámci ESET MMSR kategorie D5 se rovněž dočkal Jiří Svoboda s prototypem Norma M20FC týmu Janík ACCR Czech. Jeho týmový kolega Petr Lisa byl pak s prototypem LMP3 klasifikován na místě druhém.

Třináctikolová bitva se odehrávala i mezi cestovními vozy. V kategorii ESET TCR slavil Milovan Vesnič z týmu ASK Vesnič. Druhou pozici s šestivteřinovou ztrátou obsadil Márk Jedlóczky se Seatem Leon (JLG Sport Nonprofit) a trio nejlepších uzavřel vítěz sobotního závodu Bálint Hatvani s Alfou Romeo.

Pomyslnou bramborovou medaili pak bral jezdec týmu Křenek Motorsport, který si tak s novým Audi R3 LMS alespoň částečně spravil chuť po včerejším nevydařeném vytrvalostním závodě.

Na jezdce ESET MMSR nyní čeká třítýdenní přestávka, po které se opět všichni sejdou k dalším dvěma závodům v Rakousku na Red Bull Ringu.