Piotr Wira je zpět s Mercedesem AMG GT3

Piotr Wira je zpět s Mercedesem AMG GT3

Polský jezdec Piotr Wira se letos opět objeví na startovním roštu ESET Cupu. Jezdec týmu Good Speed Racing zůstává v kokpitu vozu Mercedes AMG GT3 Evo a bude si užívat každý okamžik za volantem.

Wira skončil v sezóně ESET GT Sprint 2022 na třetím místě a dosáhl čtyř umístění v TOP3, i když bez vítězství. To však neznamená, že by byl zklamaný: „Se sezónou 2022 jsem velmi spokojený. Výsledky, kterých jsem dosáhl, a množství sportovního uspokojení, které mi ESET Cup poskytuje, jsou tím nejlepším doporučením pro pokračování v seriálu i letos,“ říká Wira.

Na sezóně 2023 nic nemění. Bude závodit s vozem Mercedes AMG GT3 Evo v týmu Good Speed Racing, složeném převážně z mladých nadšených inženýrů. „Automobilové závodění je vášeň, které v současné době věnuji hodně energie a odhodlání. Mám radost z pokroku, kterého jako jezdec dosahuji, ale uvědomuji si, kolik se toho musím ještě naučit – každý kilometr na trati je k nezaplacení,“ pokračuje Wira, který se těší i na Oschersleben.

„Nová trať v seriálu ESET CUP je velmi dobré rozhodnutí, skvěle zapadá do našich tréninkových a týmových plánů,“ dodává Wira.