Pětice účastníků ESET V4 Cupu bojuje o Zlatý volant

Pětice účastníků ESET V4 Cupu bojuje o Zlatý volant

ESET V4 Cup má v letošním ročníku ankety Zlatý volant pětičlenné zastoupení. Ve hře o zisk tohoto ocenění jsou Tom Beckhäuser, Jáchym Galáš, Dušan Kouřil Jr., Tomáš Pekař a Václav Šafář.

Tento týden bylo oficiálně zahájeno hlasování do ankety Zlatý volant, kterou letos čeká již 43. ročník. Své zastoupení v něm bude mít také ESET V4 Cup. V kategorii závodů na okruzích totiž najdeme mezi třináctkou nominovaných hned pět závodníků, kteří letos do šampionátu zasáhli.

Mezi pěticí má největší podíl TCR. Tuto kategorii totiž reprezentují jednak její vicemistr Jáchym Galáš a dále také Dušan Kouřil Jr., který obsadil v konečném pořadí zase třetí místo a vědět o sobě dal i na premiérovém ročníku FIA Motorsport Games v italské Vallelunze.

Dvojici stálých závodníků pak doplňuje ještě Tomáš Pekař. Mělnický rodák se během uplynulého ročníku sice objevil pouze v podniku na Red Bull Ringu, jeho jednorázové představení ovšem bylo velice úspěšné, neboť si ve druhé víkendové jízdě dojel pro vítězství. Zazářil ale zejména ve středoevropském Renault Clio Cupu, kde si připsal již druhý mistrovský titul.

Dvě želízka má ale v ohni také formulová scéna. Tím prvním je letošní šampion F3 Tom Beckhäuser, který kromě ESET V4 Cupu ovládl tuto třídu také v rámci FIA CEZ. Vedle toho obsadil třetí místo v rakouském Drexler Formel Cupu a zkušenosti s monopostem F3 sbíral rovněž na světové scéně, kde se objevil nejprve v asijské F3 a poté také ve Formula Regional European Championship.

https://www.instagram.com/p/B055GvFAgDV/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Druhého formulového zástupce představuje Václav Šafář. Ten se v letošním ročníku představil zase ve F4, avšak pouze v úvodním podniku na Hungaroringu. V závěru sezony se ale v této třídě objevil i na FIA Motorsport Games.

Vyhlášení výsledků ankety proběhne 6. února 2020 na slavnostním galavečeru. Svého oblíbence můžete podpořit hlasem zde.