Perfektní debut s Renaultem Clio, Václav Nimč vyhrál hned napoprvé

Perfektní debut s Renaultem Clio, Václav Nimč vyhrál hned napoprvé

Václav Nimč přesedl z Renaultu Twingo do silnějšího Renaultu Clio a hned na první pokus s oranžovým strojem týmu Carpek Service vyhrál. Protože Renault Twingo Cup v Brně nestartuje, rozhodl se Nimč vyzkoušet čtvrtou generaci Clia – a nebyl sám. Stejně tak učinil i Matthias Lodi, který vévodí průběžnému hodnocení Twingo Cupu.

Debutanti Nimč a Lodi tak mezi sebou bojovali o vavříny ve třídě Clio Cup IV a byl to právě český jezdec, který zvládl premiéru na výbornou a dojel si pro zasloužené vítězství. Mezi Nimče a Lodiho se vklínil s Cliem třetí generace Andrej Studenič, jenž v této třídě porazil průběžného lídra Clio Cupu III. Na třetím místě pak dojel Martin Ryba.

Součástí závodu byl Chevrolet Cruze Cup, do kterého z pole-position startoval letošní nováček David Wassermann. O nejvýhodnější pozici ovšem záhy po zhasnutí červených světel přišel. Čelo závodu převzal Pirmin Weixler a na vedoucí příčce zůstal až do cíle. S odstupem na druhém místě dojela nová tvář Cruze Cupu Gerald Heigis a bronz bral Wolfgang Kriegl. Původně první Wasserman nakonec dojel na čtvrté pozici.

Slovenský závodník Martin Hlavna s Fordem Fiesta pak slavil vítězství v rámci třídy Sprint D4-1600.

Renault Clio Cup IV
1. Václav Nimč – Carpek Service
2. Matthias Lodi – LEMA Racing

Renault Clio Cup III
1. Andrej Studenič – Maldo Racing
2. Milan Haering – Carpek Service
3. Martin Ryba – Brutal Fish Racing Team

Chevrolet Cruze Cup
1. Pirmin Weixler – U4 Automotive Racing Team
2. Gerald Heigis – Pfister Racing by Briefelogistic
3. Björn Dietrich – TOYO TIRES Motorsport

ESET Sprint –1600
1. Martin Hlavna – Procar Motorsport

COMMENTS