Pekař se znovu svezl s Meganem

Pekař se znovu svezl s Meganem

Tomáše Pekaře jsme během ledna mohli znovu vidět za volantem vozu Renault Megane TCR. Stalo se tak při testu v Mostě.

Jedním ze závodníků, kteří se v loňské sezoně třídy TCR zapsali vítězným písmem, byl Tomáš Pekař. Mělnický rodák si mohl svou chvíli slávy užít ve druhém víkendovém závodě na Red Bull Ringu s vozem Renault Megane švýcarského týmu Besagroup Vukovic Motorsport. V dalších podnicích jsme jej již ale neviděli a příležitost k dosažení dalších vavřínů tedy nedostal.

V polovině ledna se ovšem do tohoto vozu vrátil znovu. Stalo se tak během testování na autodromu v Mostě. Pekař ale nyní nepilotoval zcela identický vůz jako loni v květnu, nýbrž jeho evoluci, na níž došlo k několika úpravám. A pro tato vylepšení měl po svém svezení jenom slova chvály.

„Již po pár odjetých kolech bylo znát, že v dílnách Vukovic Motorsportu odvedli skvělou práci. Projevuje se zejména vyšší výkon zcela nového motoru. Vůz disponuje také lepší přilnavostí, za čímž stojí přepracování přední nápravy. Celkovému zrychlení pak jistě dopomohla i změna rozložení hmotnosti vozu a její celkové snížení,“ pochvaloval si Pekař jízdu.

Tomáš Pekař otestoval v Mostě evoluci vozu Renault Megane TCR stáje Vukovic Motorsport.

Patříte-li ovšem mezi Tomášovi fanoušky a po přečtení předchozích řádků jste nabyli přesvědčení, že mostecké zkušební jízdy jistě znamenají předehru pro jeho další starty s tímto vozem, nyní musíme vaši euforii trochu zmírnit. Tento scénář totiž zatím nelze považovat za jistý, byť jej Pekař nevylučuje.

„Momentálně ani já sám nevím, zda-li si s tímto vozem zazávodím také letos. Je ale možné, že s ním několik závodů absolvuji.“

Svou loňskou sezonu může Tomáš bezpochyby označit za úspěšnou. Kromě zisku svého druhého titulu v šampionátu Renault Clio Cup Central Europe se v ní neztratil ani ve vytrvalostních závodech. Zde zazářil zejména při čtyřiadvacetihodinovce v Dubaji, kde si dojel pro triumf v kategorii GT4.