Pekař má po Slovakiaringu blízko k titulu

Kategorie Renault Clio Cup skončila i na Slovakia Ringu dvěma triumfy Tomáše Pekaře. Těmito výkony se mělnický závodník výrazně přiblížil k zisku titulu.

Do sezony Renault Clio Cupu vstoupil v chorvatském Grobniku nejlépe Tomáš Pekař. Jezdec stáje Carpek Racing nenašel na Jadranu přemožitele jak v sobotu, tak ani v neděli a domů se vracel s maximálním počtem 50 bodů na kontě.

A o svou stoprocentní úspěšnost nepřišel Pekař ani na Slovakiaringu. Také v obci Orechová Potôň z toho totiž byly dva triumfy a po úvodních dvou kláních letošního ročníku vede průběžné pořadí se 100 body. Jeho náskok na nejbližšího pronásledovatele činí 58 bodů. To znamená, že pokud by i po závodech na Masarykově okruhu v Brně vedl o více než 50 bodů, mohl by se radovat ze zisku titulu. Pro tuto chvíli je ale ve hře stále 100 bodů a alespoň matematická šance na celkové prvenství žije prozatím u všech.

Celkové druhé místo patřilo po úvodním podniku Pawlu Wysmykovi a třetí Marku Mramorovi. Na Slovensku byl ale úspěšnější druhý jmenovaný. Wysmyk si připsal pouze osm bodů za šesté místo ve druhém víkendovém klání. Mramor obsadil pátou, respektive sedmou příčku, což mu v součtu vyneslo 16 bodů. Díky těmto výsledkům se Slovinec posunul na průběžnou druhou příčku, kterou okupuje se 42 body. Wysmyk má na kontě 38 bodů a je nyní třetí.

Jako čtvrtý figuruje v absolutní klasifikaci Levente Losonczy (34 bodů). Páté místo patří Adamovi Rzepeckému (33 bodů), který na Slovakiaringu ukořistil stříbro a bronz, šesté jeho bratrovi a stříbrnému muži z nedělního slovenského závodu Tomaszovi (30 bodů), sedmé Jonasu Karklysovi (25 bodů), jenž dojel třetí v prvním závodě slovenského víkendu, osmé Zoranu Poglajenovi (21 bodů), deváté Aliyyah Kolocové (18 bodů) a nejlepší desítku uzavírá Sandi Jeram (14 bodů).