Pekař a Kadlečík vítězí v prvním závodě Clio Cupu na Slovakia Ringu

Pekař a Kadlečík vítězí v prvním závodě Clio Cupu na Slovakia Ringu

První ze dvou závodů Clio Cupu na Slovakia Ringu nepřinesl žádné překvapení. Martin Kadlečík projel cílem na první místě a stal se vítězem kategorie Clio IV. Za ním minul šachovnicový praporek Tomáš Pekař, vítěz kategorie Clio V.

První řadu na startu obsadili Martin Kadlečík a domácí Adam Konopka, pro nějž to byl dosavadní nejlepší výsledek. Bohužel Konopkovi po zhasnutí červených světel zhasl motor a než se znovu rozjel, celé startovní pole projelo kolem něj. Konopkova stíhací jízda pak skončila po dvou kolech odstoupením ze závodu.

Mezitím se na čele utvořilo trio vedené Kadlečíkem, Michaelem Hulmem (Clio IV) a Tomášem Pekařem, jenž s výkonnostně slabším Cliem V hledal cestu k předjetí Hulma. To se mu nakonec po několika pokusech podařilo, byť na pořadí v kategorii Clio V neměla tato výměna pozic vliv.

Kadlečík ve zbytku závodu bezpečně kontroloval čelo a dojel si pro páté vítězství z pěti startů. I Tomáš Pekař dosáhl na další vavřínový věnec pro vítěze, počtvrté v sezoně. V rámci Clio V dojel na druhém místě za Pekařem Nik Štefančič, těsně za ním Szabolcs Lantos a Miha Primožič. Tato trojice spolu bojovala celý závod a cílem projeli v rozdílu 1,2 sekundy. Pátý dojel Henrik Steibel, šestý Ondrej Fekete a sedmý Petar Miloradović.

V rámci Clio IV byli za Kadlečíkem klasifikováni Hulm, Richard Meixner a Jiří Zbožínek.