Pekař a Kadlečík přijedou na Slovakia Ring jako lídři Clio Cupu

Pekař a Kadlečík přijedou na Slovakia Ring jako lídři Clio Cupu

Zkušený Tomáš Pekař letos vyrazil za dalším titulem v Clio Cupu a se svým oranžovým renaultem páté generace kraluje průběžnému pořadí. Ještě dominantnější je za volantem Clio IV Martin Kadlečík, který v kategorii Trophy ani jednou nezaváhal.

Tomáš Pekař proměnil své čtyři starty ve trojici prvenství a se ziskem 98 bodů drží první místo před nováčkem Nikem Štefančičem, jenž dojel dvakrát druhý a dvakrát třetí. Loňský šampion Twingo Cupu ztrácí na Pekaře 30 bodů. Průběžně třetí je Pekařův týmový kolega Szabolcs Lantos s 51 body.

V kategorii Trophy vozů Clio IV zůstává doposud neporažen Martin Kadlečík, jenž podobně jako Štefančič přestoupil z Twingo Cupu do rychlejšího Clio Cupu. Český závodník však vsadil karty na starší generaci francouzského vozu a své konkurenci zatím utíká. Kadlečík nasbíral 82 bodů, o 33 bodů více než druhý Michael Hulm. Třetí je s 37 body Adam Konopka, pro kterého bude Slovakia Ring domácím závodem.

Na Slovakia Ring je přihlášeno patnáct vozů. Clií páté generace je devět a vedle Pekaře a Lantose nasadí tým Carpek Racing i Henrika Seibela. K dalším startujícím patří Štefančič, Miha Primožič, Thomas Fischer, Dejan Robida, Petra Milodarović a domácí Ondřej Fekete.

V kategorii Trophy figuruje celkem šest Clií čtvrté generace. Vedle Kadlečíka, Hulma a Konopky se na Slovensku ukáží i Igor Tomljanović, Jiří Zbožínek a Richard Meixner.

Entrylist