Paola Brajnika v cestě za vítězstvím nikdo nezastavil

Paola Brajnika v cestě za vítězstvím nikdo nezastavil

Druhý muž průběžného hodnocení Formule 3 Paulo Brajnik si v měřeném tréninku vyjel pole-position, nicméně po zhasnutí červených světel jej na dlouhé rovince k první zatáčce překonal János Magyar a ujal se vedení.

Vedení maďarskému jezdci však dlouho nevydrželo a za druhým horizontem slovenského okruhu se Brajnik protlačil zpět na čelo, které už do konce závodu nikomu nepřepustil. Dominantním způsobem si dojel pro druhé vítězství v sezóně a zásadně se přiblížil lídrovi průběžného pořadí Andreu Colovi, který na Slovensku nestartuje.

„Byl to dobrý závod, moderní tratě jako Slovakia Ring mám rád. Jedná se totiž o technický a tím pádem náročný okruh. Nicméně v dnešním závodě jsem neměl žádného soupeře, takže průběh byl docela klidný,“ hodnotil Brajnik.

S odstupem na druhém místě dojel s formulí 3 rakouský veterán Franz Woss, jenž svou jízdu okomentoval slovy: „Bylo moc horko, ale závod jsem si nesmírně užil. Škoda, že Paulo Brajnik byl nad moje síly, nicméně je nejlepším pilotem, kterého máme ve startovním poli.“

Na třetím místě za Brajnikem a Wossem byl klasifikován Ital Luca Iannaccone.

V kategorii F3 Trophy předvedl dokonalou jízdu Bartolomiej Mirecki, který většinu závodu sváděl souboj s Maďarem Tamášem Ronaiem. V rámci své kategorie si ovšem dojel pro pohodlné vítězství před Antonínem Susem, jenž dostal v průběhu závodu penalizaci průjezd pitlane za špatné postavení na startovním roštu. Třetí místo obsadil čtrnáctiletý Slovák Patrik Schober, který po motokárách získává ostruhy i za volantem monopostu.

Výsledky

Formule 3
1. Paulo Brajnik
2. Franz Woss
3. Luca Iannaccone

Formule 3 Trophy
1. Bartolomiej Mirecki
2. Antonín Sús
3. Patrick Schober

COMMENTS