Paolo Brajnik ustál tlak a vyhrál nedělní formulový závod

Paolo Brajnik ustál tlak a vyhrál nedělní formulový závod

Krásný souboj předváděli na Hungaroringu Paolo Brajnik a Tom Beckhäuser, zatímco třetí Andrea Cola čekal na příležitost. Ta ale nepřišla a Brajnik si defenzivní jízdou dojel pro zasloužené vítězství.

Brajnik vybojoval v dopolední kvalifikaci další pole-position, ale jakoby se si na startování s novou formulí ještě nezvykl a soupeři se po zhasnutí světel odlepili z místa mnohem rychleji. Brajnik však v tlačenici první zatáčky přeci jen uhájil vedoucí pozici a úvodním kolem závodu projel na prvním místě. Za sebou měl ovšem vítěze sobotního závodu Toma Beckhäusera, jenž na italského pilota po celých pětadvacet minut tvrdě dorážel. Došlo i na ostré bránění a Brajnik svému sokovi zavřel vnitřek předposlední zatáčky, takže Beckhäuser vybočil levou stranou monopostu až na trávu.

Zatímco se Beckhäuserovi prášilo za kočárem, Andrea Cola se přibližoval k bojující dvojici a čekal na případnou nehodu. Nicméně Brajnik předváděl ukázkovou jízdu a pod šachovnicovým praporkem oslavil zasloužené prvenství.

Paolo Brajnik se stal vítězem kategorie E2-2000 a na druhém místě v této kategorii byl klasifikován domácí János Magyar. Třetí skončil Attila Penzes. V rámci F3 triumfoval Tom Beckhäuser před Andreem Colou a Lucem Iannacconem. Kategorii formule Renault ovládl domácí Robert Hefler a druhé víkendové vítězství mezi monoposty F4 si odnesl Václav Šafář

Výsledky