Paolo Brajnik ubránil pozici a vyhrál závod formulí

Paolo Brajnik ubránil pozici a vyhrál závod formulí

Pohled na nejpočetnější startovní pole nabídl formulový závod, kterému nechyběl žádný z elementů výborné podívané. Po haváriích v prvním kole se až do cíle odehrával souboj o první místo a na nejvyšším stupni vítězů se radoval Paolo Brajnik.

Že se něco stane, bylo jasné při prvním pohledu na šestatřicetičlenný startovní rošt. Velké množství monopostů se v prvním kole stěží mohlo naskládat do stísněné první zatáčky. Jenže k úžasu diváků na tribunách se to jezdcům podařilo, potíže nastaly až v následujících zatáčkách, kdy došlo ke kolizím, na které doplatili hned dva favoriti závodu – Tom Beckhäuser a Andrea Cola. Zatímco Beckhäuser byl vyřazen, Cola se propadl na chvost po. Měl ovšem štěstí, na trať vyjel safety car.

Paolo Brajnik, jenž do závodu startoval z pole-position, vodil více než třicetičlenný peloton a čekal, až na černém safety caru zhasnou výstražná oranžová světla. Když se tak po třech kolech skutečně stalo, vyrazil do závodu odhodlán udržet za sebou Sandra Zellera, který na Red Bull Ringu vždy exceluje. Právě Zeller startoval do závodu z třetího místa a v první zatáčce se na chvíli protlačit do vedení. Brajnik mu ale předjetí vrátil a než stihli pokračovat ve vzájemném souboji, ukázal se na trati zmiňovaný safety car.

Jejich přetahovaná o vedení v závodě tak pokračovala po ukončení žluté fáze. Modrá vedoucí formule a na jejím zadním přítlačném křídle napasovaný žlutý monopost byla příkladnou ukázkou toho, jak dechberoucí mohou být formulové závody.

Vzájemný souboj Brajnika a Zellera z nepatrného zpovzdálí sledoval Alessio Deleda, jenž čekal na případnou chybou vedoucí dvojice. Nic z toho ale nepřišlo, Brajnik jel zkušeně a Zeller v závěru závodu pozvolna ztrácel. Zeller se musel vzdát myšlenky na celkové prvenství v závodě šestatřiceti formulí.

Úvodní jízdu na Red Bullu tak vyhrál Paolo Brajnik, jenž spadá do třídy E2-2000 a druhé místo v této skupině monopostů obsadil János Magyar. V rámci klasifikace F3 vyhrál celkově druhý Zeller před Alessiem Deledou a Antoniem Bottirolim.

Ve formuli Renault se letos prvního vítězství dočkal úřadující šampion Bartek Mirecki, který dojel před Nicem Gruberem a Thomasem Areggerem. Ve formuli 4 vyhrál Stefan Fürtbauer před Mariusem Morosanem.

Výsledky
Formula L21 Race 1

Foto: Harald Lindtner/werace.TV