Panttila získal v napínavém závodě Clio Cupu Bohemia premiérový triumf

Panttila získal v napínavém závodě Clio Cupu Bohemia premiérový triumf

Úvodní závod Clio Cupu Bohemia v Poznani přinesl nervydrásající podívanou od začátku do samotného konce. Pro své premiérové vítězství si nakonec dojel Juuso Panttila, který v závěru udolal Erika Bertilssona. Dvojici stáje Carpek Service doprovodil na pódium třetí Levente Losonczy. Lídrovi šampionátu Filipu Sandströmovi zhatil závod defekt pneumatiky.

V předchozích čtyřech letošních závodech Clio Cupu Bohemia se z vítězství pokaždé radoval stejný jezdec – Filip Sandström. Původně se zdálo, že jinak tomu nebude ani při první jízdě v polské Poznani. Švédský závodník totiž po startu z pole position ujížděl a vypadalo to, že na cestě za pátým letošním triumfem ho nemůže nikdo zastavit.

Opak ale byl pravdou. Sandströma totiž postihl v závěru závodu defekt pneumatiky, kvůli kterému musel zpomalit a následně zamířit ke svým mechanikům. Tím nabídnul šanci na premiérové vítězství svému týmovému kolegovi ze stáje Carpek Service Eriku Bertilssonovi, který se po Sandströmových potížích posunul na první příčku. Ani on ale na nejvyšší stupeň nevystoupil.

Nakonec se totiž radoval jiný pilot stáje Carpek Service – Juuso Panttila. Finský jezdec se držel za Bertilssonem jako klíště a nakonec se mu ho podařilo udolat. Panttila Bertilssonovi sebral první příčku v posledním kole při souboji, který se neobešel bez kontaktu.

Bertilsson se tak musel spokojit se druhou příčkou. Na stupně vítězů vystoupil také třetí Levente Losonczy. Čtvrtou pozici obsadil Balint Hatvani, pátou Richard Meixner a šestou Yasmeen Kolocová. Sandström nakonec dojel sedmý.

Filip Sandström byl letos poprvé poražen. Foto: Petr Frýba

Infarktová koncovka závodu ale nebyla to jediné, co mohlo diváky u televizních obrazovek při sobotním klání Clio Cupu Bohemia bavit. Od startu závodu až do doby deseti minut před cílem se totiž odehrávala neuvěřitelně vyrovnaná bitva o druhou příčku. V ní byli zapojeni Panttila, Bertilsson, Losonczy a Hatvani a několikrát zde došlo ke změně pozic.

Úvodní foto: Petr Frýba