Okruhové výzvy roku 2022 – Slovakia Ring

Okruhové výzvy roku 2022 – Slovakia Ring

V pořadí pátou zastávkou seriálu ESET Cup bude v roce 2022 okruh Slovakia Ring, ležící čtyřicet kilometrů na východ od Bratislavy v okrese Dunajská Streda. Jezdci se na tamní trať vydají závodit v termínu 20.–21. srpna.

Slovakia Ring je součástí ESET Cupu od premiérového ročníku 2013 a od té doby v kalendáři seriálu ani jednou nechyběl. V loňském roce se zde závodilo dokonce dvakrát. Závodní víkend nese název Velká cena Slovenska a bývá jedním z vrcholů motoristických podniků slovenského okruhu. V minulosti zde závodil například domácí jezdec Miro Konopka s prototypem LMP2, s nímž absolvoval závod 24 hodin Le Mans.

Přesně 5922 metrů dlouhý okruh Slovakia Ring byl realizován v letech 2008–2009 a slavnostního otevření se dočkal 1. října 2009. Autorem projektu je zkušený rakouský architekt Hans Roth, jenž je podepsán pod obdobnými realizacemi v Rakousku a Maďarsku. Délka startovní a cílové rovinky je 900 metrů a v těchto místech dosahuje trať šířky až dvacet metrů.

Mezinárodní přesah Slovakia Ringu dokazuje výčet světových šampionátu, které se na okruhu konaly. Motorističtí fanoušci mohli například navštívit závody cestovních vozů WTCC, sportovních vozů v rámci FIA GT a ADAC GT Master, ale i evropský pohár tahačů nebo motocyklové závody.