Okruhové výzvy roku 2018

Okruhové výzvy roku 2018

Seriál ESET MMSR bude hostit pět středoevropských okruhů, které jsou pro každého závodníka velkou výzvou, obzvlášť v případě autodromů Hungaroring a Red Bull Ring, hostících i velké ceny formule 1.

Sezóna ESET MMSR začne už za pět týdnů úvodním podnikem na Hungaroringu, jenž bude zároveň obrovským lákadlem pro maďarské fanoušky motorismu. V rámci závodního víkendu se zde ve velké premiéře pojede druhý podnik nového světového šampionátu cestovních vozů WTCR. Rozhodně se bude na co těšit.

Podnik číslo dvě bude tradičně hostit Red Bull Ring uprostřed krásné rakouské krajiny. Tento velmi rychlý okruh nepatří mezi technicky náročné a rozhodujícími faktory jsou na 4318 metrů dlouhé dráze výkon motoru a maximální rychlost.

Novým přírůstkem v kalendáři je chorvatský Grobnik, který prošel rekonstrukcí a většina pilotů ESET MMSR na tomto 4168 metrů dlouhém okruhu ještě nestartovala.

Čtvrtou zastávkou v kalendáři je populární Velká cena Slovenska na autodromu Slovakia Ring. Víkend plný aut a atrakcí pro diváky je vždy velmi populární a v loňském roce zde návštěvníci mohli vidět přímo v akci prototyp Le Mans.

Finále sezony ESET MMSR se stejně jako v loňském roce uskuteční na Automotodromu Brno, který znovu uspořádá úspěšný Masaryk Racing Days, v němž budou závodit vysloužilé monoposty nejprestižnějších formulových sérií na světě – ale hlavně se bude rozhodovat o šampionech ESET MMSR.

Kalendář sezony 2018

27.-29. 4. – Hungaroring
18.-20. 5. – Red Bull Ring
04.-05. 8. – Grobnik
17.-19. 8. – Slovakia Ring
08.-09. 9. – Brno

COMMENTS