Okruhové výzvy: Oschersleben

Okruhové výzvy: Oschersleben

Úvodní podnik sezony 2023 sérií ESET Cup a TCR Eastern Europe bude vůbec poprvé hostit německý okruh Motorsport Arena Oschersleben. Očekávaná novinka v kalendáři má rezervovaný termín 8. až 9. dubna 2023.

Trať o délce 3696 metrů se nachází bezmála 200 kilometrů na západ od Berlína. Šířka dráhy je 11 až 13 metrů a díky svému profilu se čtrnácti rychlými zatáčkami a esíčkami nabízí velmi svižné tempo. Ačkoliv byl okruh otevřen až v roce 1997 (pod názvem Motopark Oschersleben), jednalo se teprve o čtvrtou permanentní trať v Německu. Tou první byl pověstný Nürburgring, poté následoval Hockenheimring. Po druhé světové válce byl ještě otevřen nový Sachsenring, jenž nahradil původní městský okruh.

Oschersleben má převýšení pouhých 23 metrů, jedná se tedy o velmi rovnou trať, po níž se jezdí po směru hodinových ručiček. Výstavba areálu trvala dva roky a tři měsíce. Náklady na realizaci se vyšplhaly na 58 milion eur. Budova boxů nabízí 29 garáží, za nimi se rozkládá velkorysý paddock. Na okruhu se nachází i čtyřhvězdičkový hotel s 88 pokoji a restaurací, z níž lze pozorovat dění na okruhu.

Oschersleben hostil krátce po svém otevření významné seriály jako FIA GT Championship, International F3000, ADAC GT Masters nebo DTM, které se po sedmileté odmlce vrací zpět na tamní okruh. Vrací se i mezinárodní šampionát cestovních vozů. V letech 2001 až 2004 se na Oscherslebenu jezdilo ETCC, od následujícího roku pak WTCC, které zde vydrželo do sezony 2011. Po krátce odmlce uvítali fanoušci v letech 2016 až 2017 šampionát TCR International a v roce 2023 se mezinárodní seriál cestovních vozů vrátí prostřednictvím TCR Eastern Europe, které se pojede v rámci společného víkendu s ACCR Formula 4 Championship a ESET Cup.