Ohlédnutí za sezonou v GTC: Interní souboj

Ohlédnutí za sezonou v GTC: Interní souboj

Návrat týmu Mičánek Motorsport do ESET Cupu byl spojen s otevřením juniorského programu pro talentované jezdce Jáchyma Galáše a Matěje Pavlíčka, kteří od začátku sezony směřovali k titulu v kategorii GTC.

Když se v dubnu na Oscherslebenu otevřel další ročník ESET Cupu, Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček byli se svými vozy Lamborghini Super Trofeo EVO2 nejrychlejší. Úřadující šampion kategorie GTC Dennis Waszek, ač co do počtu závodních kilometrů zkušenější, jim nemohl se svou starší generací lamborghini konkurovat – alespoň v některých případech. Waszek je velmi rychlý závodník a několikrát se vtěsnal do interního souboje Galáš vs. Pavlíček. Na Slovakia Ringu dokonce dosáhl na vítězství, ale jinak to byli po celý rok jezdci Mičánek Motorsport, kteří okupovali nejvyšší pódiový stupínek.

Než sezona dospěla k finálovému podniku v Brně, měl Galáš na kontě pět prvenství a Pavlíček čtyři. Galáš vedl průběžné pořadí o deset a půl bodu a o šampionovi kategorie GTC se mělo rozhodnout až v samotném závěru. Galáš, který letos přestoupil ze světa cestovních vozů do sportovních aut, neponechal nic náhodě. Vyhrál první i druhý sprint a stal se šampionem. Pavlíček dojel druhý a pak třetí.

Tým Mičánek Motorsport tak ovládl sezonu 2023 a jediným jeho přemožitelem byl tým GT2 Motorsport zásluhou Dennise Waszka. Značka Lamborghini tím pádem obsadila první tři místa v hodnocení jezdců. Galáš, Pavlíček a Waszek byli dokonce tak dominantní, že pouze v jediném případě neokupovala tato trojice stupně vítězů. Stalo se tak ve druhém sprintu na Red Bull Ringu, kdy Waszek po technických problémech odstoupil a na třetím místě dojel domácí Franz Lahmer s Porsche 992 Cup týmu Kogelbauer Motorsport.

Lahmer rovněž obsadil čtvrté místo v konečném hodnocení šampionátu a stal se nejúspěšnějším jezdcem značky Porsche. Za Lahmerem skončil na pátém místě Petr Brecka z českého týmu GT Sport Technology, také s porsche. Snad kdyby Brecka startoval na finálovém podniku, bodově by přeskočil Lahmera a skončil čtvrtý. Na kdyby se ale nehraje a Brecka se alespoň může radovat z titulu ve vytrvalosti. To už je ale jiný příběh. Bob Bau a Richard Woschitz, týmoví kolegové s Kogelbauer Motorsport obsadili se svými vozy porsche šesté, resp. sedmé místo ve sprintu.

Standings ESET Sprint