Ohlédnutí za sezonou: Těžko porazitelní Pekař & Kadlečík

Ohlédnutí za sezonou: Těžko porazitelní Pekař & Kadlečík

Letošní sezona Clio Cupu patřila dvěma mužům, přesněji zkušenému matadorovi Tomáši Pekařovi a mladému nováčkovi Martinu Kadlečíkovi. Oba si ve svých kategoriích podmanili výsledkové listiny a radovali se z titulu ještě před skončením sezony.

Clio Cup s vozy páté generace se nesl v duchu oranžové barvy a Tomáše Pekaře. V přímém souboji prohrál pouze jednou, a to s Jerzym Spinkiewiczem v Maďarsku. Mladý Polák působí v Evropském poháru Clio Cupu a na Středním východě, tudíž byl pro Pekaře seriózním konkurentem. Nutno podotknout, že první maďarský sprint Pekař vyhrál, až v tom druhém ho Spinkiewicz porazil.

Ještě jeden závod Pekař nevyhrál – přestože se ho zúčastnil. Bylo to na domácím Autodromu Most, kde měl v první šikaně nezaviněnou nehodu a musel odstoupit. Jinak ale dominoval. Německo, Maďarsko, Česko a Slovensko. Kamkoliv přijel, vyhrál. Jen na závěrečný podnik v Brně nepřijel kvůli startu na Red Bull Ringu v rámci Clio Cup Europe.

V konečném hodnocení skončil za Pekařem Nik Štefančič. Letošní nováček Clio Cupu nikdy nedojel na horším než třetím místě a sérii umístění na stupních vítězů zakončil premiérovým prvenstvím v Brně. Clio Cup se pro něj stal po titulech v Twingo Cupu obrovskou školou a každý najetý kilometr pro něj představoval cenné zkušenosti. Szabolcs Lantos bojoval v roce 2022 o titul, ale tentokrát byl většinou až třetím mužem v pořadí. Kýžených výher se dočkal v Brně v prvním sprintu. Čtvrtým jezdcem, který letos dosáhl na prvenství, je Pekařův týmový kolega a učenec Henrik Seibel. Mladý Němec zvítězil v prvním sprintu v Mostu a v konečném hodnocení obsadil páté místo za čtvrtým Mihou Primožičem.

Neuvěřitelnou sérii dvanácti výher v řadě předvedl Martin Kadlečík v Clio Cup Trophy s vozy čtvrté generace. Vzhledem k tomu, že Clia IV jsou rychlejší než novější Clia V, byl to v drtivé většině Kadlečík, kdo spatřil šachovnicovou vlajku jako první. Svým soupeřům nedával absolutně žádnou šanci a ani celkově druhý Michael Hulm nebo třetí Adam Konopka nedokázali odpovědět na Kadlečíkovu rychlost. Sezonu mladého závodníka lze tedy shrnout slovy: co start, to vítězství.

Standings Clio Cup