Obhajoba titulu je cílem, ale začneme s pokorou, říká Libor Milota

Obhajoba titulu je cílem, ale začneme s pokorou, říká Libor Milota

Úřadující šampion kategorie GT3 ve sprintu Libor Milota letos nastoupí s omlazeným Mercedesem AMG GT3. Po loňském úspěchu je v týmu GT2 Motorsport chuť pokračovat na stejné vlně, nicméně všichni jsou si vědomi, že konkurence přes zimu nezahálela.

Libore, pustíte se letos do obhajoby titulu ve sprintu?
Tak jako každou sezonu, začneme s pokorou a budu věřit, že se dostaví výsledky. Po úspěšné loňské sezóně máme samozřejmě chuť a ambice, avšak jsem si vědom, že k zopakování takové sezóny je potřeba, kromě mnoha dalšího, také trochu štěstí. Takže ano, chuť máme, uvidíme však, jak nám to půjde.

A pojedete to se stávajícím mercedesem, nebo novým autem?
Pojedeme s aktuální specifikací Mercedesu AMG GT3 Evo 2020. To znamená, že naše auto bude omlazené o aktuální aero prvky a vše co s tím souvisí.

Plánujete i vytrvalostní závody? Tam jste držel krok s vítězným týmem Racing Trevor…
Ve vytrvalosti se pokusíme startovat také. Nová specifikace auta by nám měla pomoc lépe hospodařit s pneumatikami, proto si od hodinových závodů slibujeme lepší výsledky. Avšak je strašně brzy na jakékoliv hodnocení, žádný závodní tým určitě nezahálel. Uvidíme po prvním závodě na Oscherslebenu.

Znáte Oschersleben, nebo to bude Vaše premiéra?
Nikdy jsem tam nestartoval a okruh neznám. Respektive neznám jej naživo a těším se tam. Trénuji ho na simulátoru a věřím, že na něm nebudeme špatní. Jedná se o technickou, ne úplně jednoduchou trať. Věřím, že takový okruh by mohl sedět mě i autu. Závod je již za dveřmi a tak se brzy dozvíme, jak se nám podařilo připravit na celou sezonu.

Co říkáte na letošní kalendář ESET Cupu?
Kalendář se mi líbí. Jsem nadšený z Mostu, který mám rád a znám ho především z dob závodu na motorkách či hezkých závodních podniků organizovaných Davidem Fričkem – Carbonia Cup. Jak jsem zmínil, na Oscherslebenu pojedu poprvé a velmi se tam těším. Snad nám tyto dva nové okruhy v kalendáři přinesou štěstí.

Je něco, co byste loni udělal jinak? Něco, z čeho jste se poučil?
Ano, je toho strašně moc. Sbíral jsem zkušenosti celou sezónu a nejenom já, ale celý tým. Vracet se zpátky je nyní zbytečné, udělali jsme mnoho chyb, tu zásadní v prvním závodě na Hungaroringu. Tam jsme se zbytečně připravili o šanci vyhrát vytrvalost a bylo to hodně bolavé. Dnes je to minulost a věřím, že ponaučení jsme.

Máte v plánu startovat i někde jinde v jiných šampionátech?
Chuť máme, avšak doba je složitá a bylo by předčasné nyní cokoliv zveřejňovat. Jednáme o podpoře pro náš tým a uvidíme, zda se nám podaří něco solidního domluvit. Od toho se bude odvíjet celý program sezóny 2023.