O vítězství se rozhodovalo v prvních i posledních metrech

O vítězství se rozhodovalo v prvních i posledních metrech

První nedělní závod na okruhu Grobnik patřil pohárovým seriálům Cruze Cup a Twingo Cup. Podobně jako v sobotu se diváci dočkali atraktivních soubojů a nakonec vítězství Davida Wassermanna a Marka Coza.

Wolfgang Kriegl nedočkavě vyrazil ještě před startovním signálem a prakticky se tím připravil o pozici favorita na vítězství. Této role se podobně jako den předtím bezchybně zhostil David Wassermann, jenž kontroloval čelo závodu způsobem start cíl a připsal si druhé víkendové vítězství.

Kriegl se po penalizaci stop and go propadl na třetí pozici, nicméně se v následujících minutách dokázal dotáhnout na druhého Christopha Pflueglera a pod šachovnicovým praporkem dojel na druhém místě.

Twingo Cup byl tradiční přehlídkou ostrých soubojů a tlačenic. Nejvíce to odnášel přední nárazník, který si jezdci ohýbaly při četných kontaktech a spousta z nich se pak objevila v boxech kvůli defektu levého předního kola. Šanci bojovat vpředu tímto způsobem ztratili například lídři průběžného hodnocení bratři Kramerové.

Po pár kolech se na čele utvořila čtyřčlenná skupinka Jaka Marinšek, Tomaž Trček, Marko Coza a Matěj Ivanuša. Tito jezdci si neustále měnili pořadí a vzájemnými souboji se nakonec v posledním kole separovala bitva o prvenství pouze na Marka Cozu a Jaku Marinšeka. Oba vjížděli na dlouhou cílovou rovinku bok po boku, zdálo se, že Marinšek má rychlostní výhodu, ale v posledních metrech Marko Coza doslova přesprintoval svého soka a s rozdílem 0,029 vyhrál svůj první závod.

„Je to mé první vítězství v Twingo Cupu, a protože bydlím nedaleko, o to víc mě výhra těší. S Twingem už mám nějaké zkušenosti, nicméně pořád se v něm cítím jako nováček. Teď už se těším na další závody na Slovakia Ringu,“ prohlásil Marko Coza.

Výsledky

Cruze Cup

  1. David Wassermann
  2. Wolfgang Kriegl
  3. Christoph Pfluegler

Twingo Cup

  1. Marko Coza
  2. Jaka Marinšek
  3. Luka Glazer

COMMENTS