O titulu v Clio Cupu se může rozhodnout už na Slovakia Ringu

O titulu v Clio Cupu se může rozhodnout už na Slovakia Ringu

Předposlední závodní víkend Clio Cupu může rozhodnout o celkovém vítězi klasifikace Trophy. Dominantní Tobias Poschik s Cliem IV má nakročeno k tomu, aby slavil ještě před posledním podnikem v Brně.

Ještě v loňském roce závodil Poschik v motokárách, letos přestoupil do Clio Cupu a s týmem Carpek Racing směřuje k titulu. V dosavadních čtyřech podnicích vyhrál tři závody a třikrát dojel na třetím místě. Dohromady posbíral 140 bodů a od druhého Szabolcse Lantose ho dělí 51 bodů. Pokud se mu po dvou závodech na Slovensku podaří navýšit rozdíl o pouhé tři body, tedy na 54 bodů, definitivně získá titul.

Lantos z týmu NNR Team Hungary má s 89 body teoretickou šanci na titul, ale zároveň by musel spoléhat na obrovskou smůlu svého soupeře. Ta Poschika zastihla jen na Red Bull Ringu, jinak pokaždé dojel mezi prvními dvěma. I Lantos je pravidelným návštěvníkem stupňů vítězů a například dosáhl na prvenství na domácí půdě na Hungaroringu.

V průběžném hodnocení si Lantos musí hlídat záda před zkušeným Mihou Primožičem z týmu LEMA Racing. Slovinský závodník sice letos ještě nevyhrál, ale často dojíždí v TOP3 a na Lantose ztrácí pouhé dva body.

Z domácích závodníků se v barvách týmu ARC Bratislava představí David Němček s Cliem páté generace. Tuto modelovou řadu pravidelně nasazuje i tým Carpek Racing pro Henrika Seibela, jenž zároveň vede průběžné hodnocení Clio Cupu.