Nováček Szabolcs Lantos ukázal potenciál

Nováček Szabolcs Lantos ukázal potenciál

Szabolcs Lantos debutoval v Clio Cupu na Hungaroringu a trvalo mu to jen dva závody, než získal své první vítězství. Mladý závodník týmu NNR Hungary pod křídly zkušeného Norberta Nagyho ukázal potenciál a nastavil si nové cíle letošní sezony.

Tvůj debut v Clio Cupu dopadl velmi dobře. Jak si spokojený s výsledkem. Čekal si, že vyhraješ už při úvodním podniku?
Jsem velmi spokojen s mými výsledky. Můj cíl je vždy stanout na nejvyšším pódiovém stupínku, ale své při svém prvním podniku jsem to opravdu nečekal.

V prvním závodě si se prokousával dopředu a bojoval, v tom druhém si vedl od startu do cíle. V které situaci se ti nejvíce líbilo?
Každá situace pro mě byla vzrušující. Nehledě na okolnosti, vždy chci podávat maximum.

Jak ti sedí auto a jak si zvykáš na Clio Cup?
Auto i šampionát jsou pro mě zcela nové a tohle byla s týmem naše první spolupráce v této sérii. Auto se mi zamlouvá, ačkoliv je pro mě stále jiné. Doteď jsem závodil jen s pohonem zadních kol. Clio má pohon na předek, takže s ním musím jezdit zcela jinak.

Zdá se, že ty a Tobias Poschik svedete boj o vítězství a pravděpodobně šampionát v kategorii Clio Cup IV.
Tobias je výborný jezdec, stejně jako já začínal už od dětství s motokárami. Dokonce jsme spolu v motokárách bojovali. Nyní oba poprvé závodíme v Clio Cupu. Budu pozorovat jeho jízdní styl a poznám jeho silné i slabé stránky.

Další zastávkou šampionátu je Red Bull Ring. Co o této trati soudíš a jaké jsou tvé cíle, vezmeš-li v úvahu výsledky na Hungaroringu.
Trénuji na simulátoru a trať se mi opravdu líbí. Těším se na to, až na ni budu jezdit ve skutečnosti. Rád bych dosáhl na pokud možno stejné výsledky jako na Hungaroringu a udělám všechno proto, abych nakonec vyhrál i šampionát.