Nováček Michal Makeš exceluje

Nováček Michal Makeš exceluje

Myšlenka, že by mohl vést po dvou podnicích průběžného hodnocení Clio Cupu ho ani nenapadla, natož aby vyhrál zatím všechny odjeté závody. Michal Makeš z týmu Mičánek Motorsport však zářně demonstruje svůj talent a v Clio Cupu v rámci ESET TWC zatím nenašel soupeře.

Makeš ještě loni závodil v motokárách a teprve letos přesedl do pohárového závodního vozu. S Renaultem Clio vyhrál při debutu na Hungaroringu a ve stejném duchu pokračoval i na druhém podniku na Red Bull Ringu.

„Čtyři výhry jsem rozhodně nečekal, vlastně mě před sezonou ani nenapadlo, že bych vyhrával závody a vedl šampionát,“ uvedl Makeš, který si ovšem v předsezonním testování na novou techniku velmi rychle zvykl.

„Hodně dopředu mě posouvá spolupráce s týmem, hlavně analýza dat z auta. Zbytek sezóny budu brát stejně jako začátek. Chystám se na simulátoru naučit tratě a poté předvést maximum. Nemůžu říci, jak si s kterou tratí sednu, protože každý okruh je pro mě nový, ale věřím si a doufám, že se mi bude dařit jako na začátku,“ dodal Makeš.

I když je pravda, že Makeš svůj každý start proměnil ve vítězství, má silného soupeře v podobě Jáchyma Galáše. Ten na Red Bull Ringu skončil pokaždé na druhém místě a dvojice spolu svedla několik nádherných soubojů. Lze předpokládat, že do konce sezony se spolu ještě několikrát utkají v bitvě o prvenství. Silným soupeřem je i Matthias Lodi, jenž loni vyhrál Twingo Cup a letos přesedl za volant Renaultu Clio.

V Clio Cupu III se o výhry dělí Sebastian Kolakowski a Denis Wolf. Zatímco Kolakowski vyhrál první dva závody na Hungaroringu, v Rakousku přebíral vítězné poháry Wolf. Průběžnou první pozici však s náskokem šesti bodů Kolakowski.

Průběžné pořadí
ESET TWC

COMMENTS