Nováčci Matthias Lodi a Václav Nimč ovládli závod Clio Cupu

Nováčci Matthias Lodi a Václav Nimč ovládli závod Clio Cupu

Známá jména z Renault Twingo Cupu Matthias Lodi a Václav Nimč vyměnili pro brněnský víkend techniku. Oba usedli do čtvrté generace Clio a zatímco Nimč vyhrál úvodní sobotní jízdu, Ital Lodi triumfoval v té nedělní.

Matthias Lodi z týmu LEMA Racing si v dopolední kvalifikaci vyjel pole-position, což byl první krok k následné výhře. O svou pozici v průběhu závodu ani jednou nepřišel a od startu se pomalu vzdaloval svému pronásledovateli Václavu Nimčovi. Ten se tentokrát musel po sobotní výhře smířit s druhým místem.

V Clio Cupu III byl favoritem Andrej Studenič, ale slovenský závodník po třech kolech odstoupil a Milan Haering, který se s předstihem stal šampionem této kategorie, měl naprosto volnou a nikým nerušenou cestu za vítězstvím. Na druhém místě dojel Martin Ryba a poslední pódiový stupínek patřil Martinu Fischerovi.

V rámci závodu se jel i Chevrolet Cruze Cup, kde z prvního místa startoval Pirmin Weixler, ale nejvýhodnější pozice nevyužil a musel se smířit se třetím místem, které pro něj mělo ovšem cenu zlata. Weixler totiž po loňském titulu v Renault Twingo Cupu vyhrál hned na první pokus i seriál Cruze Cup. Stříbrnou příčku v druhém závodě vybojoval Fabian Piwtez a vítězný pohár tentokrát přebíral Björn Dietrich.

Ve třídě Sprint -1600 zaznamenal další výhru Martin Hlavna s Fordem Fiesta týmu Procar Motorsport.

Renault Clio Cup IV
1. Matthias Lodi – LEMA Racing
2. Václav Nimč – Carpek Service

Renault Clio Cup III
1. Milan Haering – Carpek Service
2. Martin Ryba – Brutal Fish Racing Team
3. Martin Fischer – MSC Rottenegg

Chevrolet Cruze Cup
1. Björn Dietrich – TOYO TIRES Motorsport
2. Fabian Piwtez – MAINFRANKEN MOTODROM RT
3. Pirmin Weixler – U4 Automotive Racing Team

Sprint –1600
1. Martin Hlavna – Procar Motorsport

COMMENTS