Nová závodnická generace jede na vítězné vlně

Nová závodnická generace jede na vítězné vlně

Celkem devět juniorských závodníků mladších třiadvaceti let se představilo na úvodním podniku ESET Cupu na Oscherslebenu. Řada z nich pak slavila triumfy ve svých kategoriích a závodech.

Nastupující generace automobilových závodníků slaví úspěchy. Z devíti z nich dosáhla na vítězství téměř polovina. V kategorii ESET GT pak vítězný pohár pozvedli nad své hlavy rovnou tři jezdci.

Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček přestoupili pro letošní sezonu k týmu Mičánek Motorsport a s Lamborghini startovali ve sprintech v kategorii GTC. Oba provázel během víkendu na Oscherslebenu téměř totožný osud. Zatímco v prvním sprintu zvítězil Galáš, Pavlíček se po startu ocitl v problémech. „Nepovedlo se mi ohřát pneumatiky, start byl docela dramatický, soupeři mě tam sevřeli a já jsem se otočil,“ popisoval Pavlíček. Závod nakonec dokončil druhý hned za svým týmovým kolegou.

Ve druhém závodě si smolný okamžik oba jezdci prohodili. Tentokrát skončil v hodinách Galáš, kterého postrčil Libor Milota. „Analyzovali jsme onboard a shodli jsme se, že jsem nemohl nic udělat,“ uvedl Galáš, který dojel na třetím místě kategorie GTC. Vyhrál Pavlíček.

Dalším nováčkem v ESET Cup Sprint byl maďarský pilot Zénó Kovács. Loňský šampion s formulí 4 přestoupil do vozu BMW M4 GT4 týmu Racing Trevor a v Německu sváděl těsné souboje s Bastianem Heinem s totožným vozem. Zatímco v první sprintu domácímu jezdci podlehl, v tom druhém už slavil premiérové vítězství v GT4. Ve vytrvalostním závodě skončil Kovács taktéž na podiu – dojel na druhé pozici za Heinem.

Zbylých šest juniorů startovalo v Clio Cupu. Nejúspěšnější z nich byl Martin Kadlečík, jenž byl v rámci kategorie Clio IV ze všech nejrychlejší. Nejenže vyhrál kvalifikaci, ale v obou závodech jezdil neohroženě na prvním místě od startu až do cíle. S vozy Clio čtvrté generace jezdili na Oscherslebenu i Adam Konopka a Jiří Zbožínek.

V kategorii Clio V, tedy s nejnovější generací francouzského vozu, dosáhl junior Nik Štefančič na dvě druhá místa. Loňský šampion Twingo Cupu tak pokračuje v duchu předchozích let a udržuje se na špici. V druhém závodě doplnil Štefančiče na stupních vítězů i další junior – třetí Szabolcs Lantos. Henrik Seibel tentokrát zůstal mimo pódiová umístění.