Nik Štefančič předvedl ukázkový závod a vyhrál první sprint Twingo Cupu

Nik Štefančič předvedl ukázkový závod a vyhrál první sprint Twingo Cupu

Nejpočetnější startovní pole nabídl závod Twingo Cupu. Přesně 21 závodníků usedlo za volant malých renaultů a divákům na tribuně nad depem nabídlo fantastickou podívanou, plnou předjížděcích manévrů.

Z pole-position startoval Nik Štefančič před Mihailem Milenkovičem, lídr průběžného pořadí Mark Škulj obsadil v kvalifikaci třetí místo před Markem Mramorem. Jak ale bývá zvykem, v Twingo Cupu není startovní pozice příliš důležitá, nejpodstatnější je udržet se v průběhu závodu v početné bojující skupině a závěrečné metry před cílem využít ve svůj prospěch.

Závod Twingo Cupu byl opravdu dramatický, Štefančič se například propadl až na patnácté místo, na nějaký čas zaujala pozice na prvních postech bratrská dvojice Tomáš Korený a Matěj Korený, poté se do čela dostal Mark Mramor, Jaka Marinšek nebo Mark Škulj.

Během třinácti kol došlo k bezpočtu předjížděcích manévrů, jeden závodník však předjížděl opakovaně a nepřetržitě. Štefančič po propadu téměř na samý chvost startovního pole začal atakovat své soupeře a průběžně se tlačil dopředu. V závěru závodu už se pohyboval v čelní skupince a byl to právě on, kdo dramatický sprint Twingo Cupu zaslouženě vyhrál. Na druhém místě dojel se ztrátou pouhých 0,069 sekund Mark Škulj a za nimi přijela do cíle bratrská dvojice Tomáš Korený a Matěj Korený. První pětku uzavřel Matěj Vončina.

Výsledky
Twingo Cup Race 1