Nik Štefančič je s první sezonou v Clio Cupu spokojen

Nik Štefančič je s první sezonou v Clio Cupu spokojen

Slovinský závodník Nik Štefančič přestoupil pro letošní rok z Twingo Cupu do rychlejšího Clio Cupu a za volantem pohárového vozu páté generace se mu daří nadmíru dobře. Po třech odjetých podnicích se drží na druhém místě.

„Být druhý pouze za Tomášem Pekařem je skvělý výsledek. Na to, že jsem neměl možnost příliš trénovat a nemám tolik zkušeností s autem se letošní sezona vyvíjí velmi dobře,“ prozradil Nik Štefančič, jenž v letech 2021 a 2022 vyhrál titul v Twingo Cupu.

Na Slovakia Ringu jsme Štefančiče zastihli při výměně kol u jeho Clia. Stejně jako řada jezdců v Clio Cupu, i Štefančič spoléhá na sebe a blízké spolupracovníky. V jeho případě na mámu s tátou. „Samozřejmě máme nějakou pomoc od týmu LEMA Racing, ale většinou je to naše rodina, kdo pracuje na autě,“ vysvětloval Štefančič před nedělními závody na slovenské trati.

„Vím, že Szabolcs Lantos zde hodně testoval, proto jsem v kvalifikaci skončil až za ním,“ hodnotil Štefančič výkon svého největšího soupeře v boji o titul vicemistra. Však také jejich souboj byl v prvním závodě velmi těsný. Nejrychlejší čas měli téměř shodný. Štefančič objel bezmála šestikilometrový okruh za 2:28.000, Lantos za 2:28.011. Byl to však Štefančič, kdo vybojoval druhé místo za Pekařem. Lantos dojel třetí s rozdílem 0,581 sekundy.

V druhém závodě dojel Štefančič znovu druhý, tentokrát bez boje o pozici v klasifikaci Clio V. „V tom je oproti Twingo Cupu rozdíl. Zatímco v Twingu závodíte s mnoha soupeři kolem sebe, v Clio Cupu se nezřídka stává, že jedete po trati sám a máte prostor vydolovat z auta maximum,“ řekl Štefančič, jehož letošním cílem je udržet druhou příčku v Clio Cupu a získat titul ve slovinském šampionátu.